reklama

Qualcomm s čipy Snapdragon zažívají rekordní finanční rok

Qualcomm s čipy Snapdragon zažívají rekordní finanční rok
2012-11-10T15:04:00+02:00
• 10. 11. 2012

Rok 2012 se prozatím ukazuje jako rokem rekordním. Počet chytrých zařízení či tabletů neustále rapidně roste, a to se zajisté musí odrážet i na finančních stránkách patřičných výrobců. Vedení společnosti Qualcomm, která z převážné většiny dodává své Snapdragon čipy do různých druhů chytrých zařízení, poodhalilo svou finanční situaci.

Podle zveřejněné zprávy ve svém finančním roce 2012 společnosti Qualcomm vzrostly tržby o 28 procent, provozní zisk o 13 procent a jejich čistý zisk vzrostl o úctyhodných 43 procent, což mělo patřičný dopad i na hodnotu akcií. Za poslední rok Qualcomm eviduje čisté příjmy v celkové výši 6 110 000 000 dolarů (tj. v přepočtu 122 bilionů Kč).

V současné chvíli to vypadá již méně v růžových číslech, protože příjmy za poslední tři měsíce rozpočtového roku Qualcommu stouply pouze o 5 procent, i když je předpokládán stálý růst, jelikož vlna nových technických zařízení neopadá a Qualcomm je bezpochyby její hlavní součástí.

Generální ředitel Qualcommu, Paul Jacobs přisuzuje tuto obrovskou peněžní sklizeň k explozi bezdrátových dat a trhu s chytrými zařízeními. Ve fiskálním roce 2013 Paul Jacobs očekává až dvouciferný růst tržeb, a to díky silnému Snapdragonu a 3G/LTE technologii.

Zdroj: techradar.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 9 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim