reklama

Qualcomm s čipy Snapdragon zažívají rekordní finanční rok

Qualcomm s čipy Snapdragon zažívají rekordní finanční rok
2012-11-10T15:04:00+01:00
• 10. 11. 2012

Rok 2012 se prozatím ukazuje jako rokem rekordním. Počet chytrých zařízení či tabletů neustále rapidně roste, a to se zajisté musí odrážet i na finančních stránkách patřičných výrobců. Vedení společnosti Qualcomm, která z převážné většiny dodává své Snapdragon čipy do různých druhů chytrých zařízení, poodhalilo svou finanční situaci.

Podle zveřejněné zprávy ve svém finančním roce 2012 společnosti Qualcomm vzrostly tržby o 28 procent, provozní zisk o 13 procent a jejich čistý zisk vzrostl o úctyhodných 43 procent, což mělo patřičný dopad i na hodnotu akcií. Za poslední rok Qualcomm eviduje čisté příjmy v celkové výši 6 110 000 000 dolarů (tj. v přepočtu 122 bilionů Kč).

V současné chvíli to vypadá již méně v růžových číslech, protože příjmy za poslední tři měsíce rozpočtového roku Qualcommu stouply pouze o 5 procent, i když je předpokládán stálý růst, jelikož vlna nových technických zařízení neopadá a Qualcomm je bezpochyby její hlavní součástí.

Generální ředitel Qualcommu, Paul Jacobs přisuzuje tuto obrovskou peněžní sklizeň k explozi bezdrátových dat a trhu s chytrými zařízeními. Ve fiskálním roce 2013 Paul Jacobs očekává až dvouciferný růst tržeb, a to díky silnému Snapdragonu a 3G/LTE technologii.

Zdroj: techradar.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim