reklama

Lenovo poráží Nokii v prodejích v letošním Q3

Lenovo poráží Nokii v prodejích v letošním Q3
2012-11-10T13:47:00+02:00
• 10. 11. 2012

Jste překvapení stejně jako já? Lenovo a chytré telefony? Cože? Ale je tomu tak. Lenovo prodává smartphony pouze v asijských zemích, ale i tak boduje. Pokud půjdeme od prvního v pořadí v prodeji smartphonů ve třetím kvartálu roku 2012, jednoznačný vítěz je Samsung. Jak nečekané, že? Samsung má na svědomí 32 % světového trhu. Druhý velikán, Apple, má „pouhých“ 15,5 % tohoto trhu. Zajímavé je, že na třetí místo se dostalo Sony s 5,1 %.

Následuje firma HTC (4,8 %) a na pátém místě se umístilo BlackBerry (RIM) s 4,2 % podílu na světovém trhu. Poté jsou firmy jako LG, ZTE a Huawei. Na osmém místě se objevuje, již výše zmíněné Lenovo, které předběhlo teď už upadajícího giganta, Nokii. Ta tento kvartál neměla vůbec štěstí, které jí (snad) přinesou nové Lumie. Nokia Lumia 920 bude snad jedním z nejprodávanějším Windows Phone vůbec. Ale to jsou jen moje osobní předpoklady. Uvidíme, jak to bude, jestli se Nokia vyšplhá v pořadí výš, či ji nové Lumie shodí ještě níže, než kde právě je.

Zdroj: phonearena.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zaměstnán v IT oboru v Praze. Zajímám se o svět moderní techniky. Vlastním a jako primární telefon používám Ulefone Power, ke kterému používám tablet Apple iPad Air 2. Dříve zastánce Androidu, nyní se chystám na přechod na systém iOS.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat