Prodá Apple do konce roku 46,5 miliónu iPhonů?

Prodá Apple do konce roku 46,5 miliónu iPhonů?
2012-11-11T09:45:48+02:00
• 11. 11. 2012
3

Největší žně vrcholí výrobcům a prodejcům každoročně v období Vánoc. Kalifornská společnost Apple by díky letošním svátkům mohla podle některých analytiků zvýšit prodej svých zařízení až o 50 % ve srovnání s loňským čtvrtletím. To může znamenat, že ještě do konce tohoto čtvrtletí Apple stihne prodat celkem 46,5 miliónu iPhonů.

Analytikovi Shaw Wu ze společnosti Sterne Agee se podařilo získat pár informací z dodavatelského řetězce Applu, které hovoří o obnovení výrobních kapacit u nového iPhone 5 v závodu Foxconn. Čínské továrny měly problémy s výrobou 4palcového telefonu kvůli nedostatku součástek a montážním potížím a Apple tak nebyl schopen pokrýt veškerou poptávku.

‚‚Není jednoduché vyrábět iPhony. A nezvládáme uspokojit obrovskou poptávku, ‘‘ přiznal Terry Gou, předseda společnosti Foxconn.

Pro zklidnění celé situace Shaw Wu oznámil investorům, že jasně určil Applu způsob, jak rychle obnovit zásoby a prodat přemrštěné množství iPhonů v době do Vánoc a bezprostředně po nich. Pokud Apple pokoří předpokládanou hranici 46,5 milionů prodaných kusů, představovalo by to obrovský 50% skok ve srovnání s loňským posledním čtvrtletím, kdy se prodeje pohybovaly na čísle 26,9 miliónů.

Nechme se tedy překvapit, zda tyto vysoké prodeje budou i potřebnou záchranou pro akcie Applu, které v posledním čtvrtletí dostaly pěkný výprask a opět po Vánocích raketově porostou strmě vzhůru.

Zdroj: techradar.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Julinek

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry a nezanevřel ani na zařízení s Androidem.

Komentáře

Kde jste přišli k 50% skoku? Pokud se nemýlím, tak z 26,9 mil. na 46,5 mil. je to cca 73% skok ne?

Aleš Ulehla

11. 11. 2012, 10:31

Terry Gou pracuje zřejmě ve Foxconnu, ne ve Foxcoonu..

Antonín Horňáček

11. 11. 2012, 10:35

Děkujeme za upozornění, již upraveno!

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat