reklama

Porovnání dvou rivalů: Optimus G vs Galaxy S3 test

Porovnání dvou rivalů: Optimus G vs Galaxy S3 [test]
2012-11-02T14:54:01+01:00
• 2. 11. 2012
1

Do boje o nejlepší smartphone vstupuje společnost LG se svojí vlajkovou lodí Optimus G, proti které postavili redaktoři Android Authority úspěšný Samsung Galaxy S3. Oba kousky podrobili několika různým benchmarkům, které by měly určit vítěze. Nejdříve se však pojďme podívat, na jakých platformách jsou oba telefony postaveny.

Nejprve prozkoumáme čtyřjádrový Galaxy S3. Ten je osazen procesorem Exynos 4412, který pochází z dílen Samsungu. Postaven je na 32nm technologii ARM verze 7, který nabízí čtyři jádra o taktu 1,4 GHz. Grafický výkon obstarává čtyřjádrový čip Mali-400 MP4.

LG vsadilo na čipovou sadu společnosti Qualcomm a jde o druhou nejvyšší specifikaci Snapdragon S4. Ta nabídne pokročilejší 28nm výrobní proces, což umožňuje frekvenci čtyřjádrového procesoru až 1,5 GHz. Grafickou část má na starost Adreno 320. Pojďme se podívat, co a jak se testovalo.

První test je zaměřen na celkový výkon zahrnující test CPU, 2D a 3D zobrazení a rychlost čtení dat. Druhý otestuje výkon obou procesorů. Výkon se měří podle rychlosti vypočtení jednoduché matematické rovnice. Ve třetím testu se zkoumá grafický výkon a na konec zbývá měření výkonu webového prohlížeče. Předem musím upozornit, že výsledky nejsou pokaždé stejné. Oba telefony byly testovány při továrním nastavení se systémem od výrobce bez úprav. A teď již k samotným výsledkům.

Celkový výkon

Quadrant

AnTuTu Benchmark

CF-Bench

Vítězem testu je jednoznačně Optimus G, který se prosadil ve všech testech, nicméně Galaxy S3 je v těsném závěsu.

Test CPU

Geekbench 2

Linpack – Single Thread 

Linpack – Multi Thread 

Vellamo Mobile Benchmark Metal 

I v tomto testu se ukázal telefon LG jako vítěz, ale přeci jen v testu Vellamo zaostává o pár bodů oproti Exynosu.

Test GPU

GLBenchmark 2.5 Egypt HD C24Z16 Onscreen

GLBenchmark 2.5 Egypt HD C24Z16 Offscreen

NenaMark 1 a Nenamark 2

An3DBench XL

Grafický výkon je znova u platformy Qualcomm lepší i o několik snímků za sekundu. U žádného však neprohloupíte, nabídnou stejnou vizuální stránku.

 

Test prohlížeče

SunSpider for JavaScript

Rightware Browsermark

Google V8 Benchmark Suite

Vellamo Mobile Benchmark HTML5

Tento test zamíchal kartami. Některé testy lépe zvládl Snapdragon S4 Pro a jinde boduje Exynos, obzvláště v benchmarku Rightware, kde je výsledek takřka dvojnásobný.

Závěr

Určit jasného vítěze je obtížné, ale ukazuje se zde silná výhoda platformy od Qualcommu, který čerpá výhody z pokročilejšího výrobního procesu. Exynos je tedy až na druhé příčce, ale i tak si udržel slušné výsledky. Jedině v grafickém výkonu není propastný rozdíl a oba poskytnou vše potřebné, třeba pro přehrávání FullHD videa nebo hraní her. Obrázek o vítězi si udělejte sami a podělte se s ostatními v diskusi.

Video

Zdroj: androidauthority.com

reklama
reklama

Lukáš Vaculík

Zajímá se o dopad technologií na společnost. Zabývá se především smartphony, tablety, počítači. Kromě toho jezdí ve volném čase na kole, občas hraje hry, fotí a píše články. Pracuje jako technický inženýr pro finskou IT společnost.

Komentáře

Jan Polášek

2. 11. 2012, 18:43

Tak je sice hezké, že je Optimus G výkonnější, ale zase ta podpora…. u Samsungu je rozhodně stále o level výš, u OG bych se divil, kdyby dostal Androida 4.3

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim