reklama

Nexus 7 vs. iPad mini: Test pádem

Nexus 7 vs. iPad mini: Test pádem
2012-11-03T12:05:04+02:00
• 3. 11. 2012
1

Jak už to u nových zařízení chodí, vždycky se najde nějaký iniciativní blbec, který s nimi musí házet o zem. Viděl jsem už spoustu drop testů, ale tenhle je skutečně jeden z nejhůře provedených. V každém případě srovnává nesmiřitelné rivaly, a tak ho nesmíme vynechat.

Důvodem, proč mi toto video vadí, je, že autor videa nedovede „spávně“ upustit tablety. Zaznamenal jsem videa, kde na to šli velmi technickým způsobem – zařízení pouštěl na zem stroj. V tomto videu se autor snaží testovat pád zařízení na bok, na zadní stranu a na displej. Co ovšem získáme? Apple iPad mini například místo na záda dopadá na dolní roh. Nexus 7 místo na displej dopadá na bok. Pokud tedy vezmeme v úvahu, že tablety prošly ne úplně srovnatelnými pády, nemůžeme ani skutečně srovnat jejich poškození.

Teď, když jsem vás naladil přiměřeně skepticky, můžete se podívat na video samotné. Který tablet z něj vyšel jako vítěz?

Není nijak zvlášť překvapující, že vítězem je iPad mini. Kvalita zpracování u Applu je velmi dobrá a zde se to projevuje. Pokud se tedy chystáte strávit významnou část doby práce s tabletem jeho sbíráním ze země, rozhodně doporučíme iPad. V opačném případě je třeba zvážit i cenu obou zařízení. S trochou nadsázky můžete za každý iPad zničit dva tablety Nexus 7. Volba vítěze je tedy na vás. Z hlediska odolnosti jím bude iPad mini. Z hlediska poměru cena/výkon jím pravděpodobně bude Nexus 7.

Zdroj: digitaltrends.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Václav Pavlín

Neuvěřitelně komunikativní ajťák, který od mala smolí všelijaké texty. Začalo to vlastními stránkami, po kterých následoval blog. Relativně nedávno se objevila síť Google+, kde ho teď většinu času zastihnete, jak sdílí zajímavé příspěvky nebo píše o komunikaci. Aktuálně si k tomu přibral ještě korektury a psaní článků pro Dotekománii.

Komentáře

Jan Havič

3. 11. 2012, 14:00

Já nevim, zrovna tenhle pořad s crash testy taky nechápu. Pokaždé zařízení pouští v jinou chvíli, pouští je z jiné vejšky, jiným stylem a dopadá také jinak. Takže naprosto neprokazatelný a trapný. Plus jako bonus zničí dva telefony(tablety) za 20 tisíc.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat