reklama

iPad: 3 miliony za první víkend a výrobní náklady verze mini

iPad: 3 miliony za první víkend a výrobní náklady verze mini
2017-03-15T13:03:13+01:00
• 6. 11. 2012
1

Apple dnes oznámil. že  za první víkend prodal přes tři miliony iPadů. Je to určitě pěkné číslo a také se chlubí, že se tím zdvojnásobil rekord  prodaných nových iPadů z března tohoto roku, kdy jich bylo „pouze“ 1,5 milionu.

Bohužel společnost neuvádí čísla pro každou z verzí odděleně, ale shrnula je do jedné statistiky, takže se nedozvíme kolik se prodalo iPadů čtvrté generace a kolik iPadů mini. Čísla se týkají pouze WiFi verze, protože iPady vybavené 3G modulem se dostanou do prodeje nejdříve za dva týdny.

Dále společnost IHS, zabývající se IT, podrobila iPad mini analýze jednotlivých komponentů a došla k závěru, že výrobní náklady na základní verzi (16 GB WiFi)  činí zhruba $188. Tato verze se prodává za  $329. Další varianty s větší 32 a 64GB pamětí přidají k výrobní ceně $31 respektive $62. A k tomu se navýší odpovídající zisk pro společnost Apple o $90 a $162 za kus. Zdaleka nejdražším komponentem je displej od společnosti LG, který vyjde na rovných $80, což činí přibližně 43 % celkových nákladů (u 16GB verze).

Společnost Apple je známá svými nadstandardními maržemi a zdá se, že ani iPad mini nebude výjimkou. Samozřejmě nesmíme zapomenout, že do nákladů se musí připočítat navíc i vývoj, distribuce, reklama a další položky. O jejich cenách bohužel můžeme jen spekulovat, ale i tak se dle mého názoru bude marže pohybovat vysoko nad normami jiných společností. Například společnost Amazon se rozhodla jít zcela jinou cestou a svá zařízení prodává prakticky za cenu nákladů, někdy dokonce pod ní, a vydělává jen na obsahu. Každá možnost má své pro a proti, která cesta je vám bližší?

Zdroje: theverge.com, allthingsd.com

reklama
reklama

Redakce

Dotekománie vás provede světem mobilních zařízení a technologií. Čtěte, ptejte se, komentujte.

Komentáře

Jan Polášek

6. 11. 2012, 16:12

nejlepší cesta je prodávat s marží, ale minimální, třeba $50 nad výrobní cenou přístroje.

samozřejmě jako zákazníkovi by se mi líbila cena nasazená hluboko pod výrobní cenou, ale buďme realisté :)

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim