reklama

Google Wallet Card: možnost placení všude

Google Wallet Card: možnost placení všude
2012-11-05T17:00:10+02:00
• 5. 11. 2012
8

Nejprve si řekněme co to je to vlastně Google Wallet. Je to aplikace, která umožní platit přes NFC v mobilním zařízení. Z platební karty si pošlete svoje peníze na Google účet a ty se vám promění na kredity, které jsou stejně cenné. Z těchto peněz si můžete koupit vše na Google Play či si zajdete někam do obchodu, kde se NFC už používá. U nás v ČR je těchto obchodů velice málo, ale jejich počet se nadále rozrůstá. A právě proto Google přichází s novinkou – Wallet Card.

    

    

Představte si platební kartu s logem Google Wallet. Už jen ta představa je pro mě nádherná. Budete s ní moci platit stejně jako s normální platební kartou. Tedy v každém obchodě, který touto „vyspělostí“ disponuje. Což myslím, že i u nás v ČR, není problém. Jen si to představte. Jdete na nákup a místo toho, abyste si museli naplnit kartami peněženku, postačí vám jedna. Ani drobné nebudete potřebovat. Tedy vůbec peněženka už vám bude k ničemu. Strčíte do kapsy tuto kartu a jdete. Nebo pokud nechcete zakládat svému dítěti bankovní účet, můžete mu koupit tuto kartu a např. po měsíci mu ji dobíjet. Je tady hodně možností, kterými půjde tato karta využít.

    

Pokud Google tohle rozjede, tak se můžeme dočkat (aspoň podle mě) obrovského ohlasu lidí, kteří si kartu pořídí. Byly byste mezi nimi také?

Zdroj: androidpolice.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zaměstnán v IT oboru v Praze. Zajímám se o svět moderní techniky. Vlastním a jako primární telefon používám Ulefone Power, ke kterému používám tablet Apple iPad Air 2. Dříve zastánce Androidu, nyní se chystám na přechod na systém iOS.

Komentáře

Já v tom žádnou výhodu nevidím.. maximálně to, že nenosíte několik karet, ale místo toho jednu… A pokud navíc nemá v sobě NFC a neumožňuje tak bezkontaktní platby, tak je to úplně k ničemu…

To Onřej Vaculík: ještě jsem neviděl kartu, kde by banka účtovala poplatky za položky… když píšete většina bank, prozradíte které?

Ondřej Vaculík

5. 11. 2012, 22:34

Potenciál této karty je v tom, že je lepší pro menší nákupy a (pravděpodobně) Vám nebude Google účtovat poplatky za položky, jako to dělá většina bank. Když už nakupujeme platební kartou od banky tak většinou jeden velký nákup v spuermarketu a né 10 drobností z malých obchůdků. V tomhle směru si myslím, že má Google Wallet potenciál využití.

Yuri_Ford

5. 11. 2012, 19:29

jaky je tedy rozdil mezi normalni kartou (i ty uz maji nfc) a tou od googlu? nejak nevidim rozdil…

Ondřej Božek

5. 11. 2012, 19:30

Právě v tom, že Google Wallet Card je propojena s Google účtem ;) jiný rozdíl tam už není

Yuri_Ford

5. 11. 2012, 20:03

takze na googlu muzu platit kartou ale kdyz potrebuju z googlu zaplatit musim si od nekud z banky tam dobit kartu google:0) no snad tam pridaji nejake fajn vymozenosti navic:0) trebas kdyz by goggle zalozil banku nizkonakladovou tak by to bylo fajn

Přesně, taky jsem nepochopil k čemu to je, když si na tu google kartu musím nahrát cash z visa karty, abych mohl zaplatit místo ní google kartou..tři přesuny peněz místo jednoho:/

Ondřej Božek

5. 11. 2012, 22:04

To sice ano, ale karty jako Visa/… můžeš nechat doma (tedy v bezpečí). Ale tato Google Wallet Card může být v pohodě u tebe v kapse a nikdo ti nesebere všechny peníze, ale pouze např. 1000 co tam budeš mít. Taky je výhoda toho, že si nebudeš muset zakládat nový účet v bance co tě stojí čas. Pouze budeš používat Google kartu ;) Ano má to ještě své nedostatky, ale podle mě je to skvělá novinka, kterou zatím nikdo jiný takhle nenabízí.

Jan Polášek

5. 11. 2012, 19:25

Google tohle sice rozjede, ale jak je jeho zvykem, tak se to do ČR dostane tak 2015

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat