reklama

DevFest: Konference, festival a spousta překvapení

DevFest: Konference, festival a spousta překvapení
2012-11-11T15:01:13+01:00
• 11. 11. 2012

V sobotu 10. 11. se v Praze konal vývojářský festival DevFest. Jelikož se zde všechno točilo kolem Googlu, nemohli jsme chybět. A účasti rozhodně nelitujeme. Kromě zhlédnutí velmi zajímavých přednášek jsme měli možnost osahat si nová zařízení, potkat zajímavé lidi a poznat sílu Agnes – umělé inteligence, která řídila celou konferenci. (Mimochodem, Agnes, máme tě opravdu moc rádi…)

Celá akce začala keynote, jež právě organizátorka Agnes zakončila lehkým vtípkem. Na to, jak to celé bylo a jak to dopadlo, se můžete podívat na videu, které pro vás Přemek Vaculík natočil.

Nejočekávanějšími hosty byli pravděpodobně pánové Rich Hyndman a Nick Butcher z londýnské pobočky Googlu. Rich ve své přednášce představil novinky v systému Android 4.2 a také obě nová zařízeni – Nexus 4 a Nexus 10. Přednášku Nicka Butchera jsem bohužel neviděl, ale měla být o uživatelském rozhraní Androidu. Určitě vás upozorníme na video, jakmile bude dostupné. Z českých jmen se jako přednášející na DevFestu objevili Tomáš Zvěřina (Tomucha), František Fuka, Jakub Čížek, Petr Nálevka a mnoho dalších.

Připravili jsme pro vás rozhovor s jedním z hlavních organizátorů (dovolil bych si říct s hlavou organizátorů, ale on by určitě protestoval) DevFestu Danem Francem, který nám představil novou podobu GUGu a DevFest samotný. Po Danovi následuje krátké povídání s Richem Hyndmanem, který nám ukázal všechna aktuální zařízení Nexus a shrnul, v čem jsou inovativní a výjimečná.

DevFest samozřejmě nebyl jen o přednáškách, Androidu a nových zařízeních. Byl to skutečně festival, takže jsme si mohli poslechnout hudbu, pohrát si na pískovišti (viz dílo Nicka Butchera), otestovat své síly ve FightClubu, získat možnost pohovoru do Googlu v DevGames nebo prezentovat svou aplikaci na GUGCampu.

foto – pískoviště Sandroid

Významným blokem byl také Failcon, kde 5 osobností českého byznysu představilo své životní faily a prohry, aby ukázali ostatním, že když se něco nepodaří, není to často úplně naškodu. Hosty Failconu byli Karel Janeček (RSJ), Tomáš Hajzler (Peoplecomm), Vít Vrba (Webnode), Pavel Sodomka (ex Atlas, Netmail) a Ondřej Bartoš (Credo Ventures).

Celá akce byla zakončena GPivem v klubu Propaganda. Organizátoři zde uspořádali přehlídku písní s vývojářskými texty nazvanou Nerdrap, která mi bohužel unikla, protože jsem byl zabrán do hovoru s googlery z Londýna.

Osobně jsem si celou akci moc užil a rád bych tímto poděkoval organizátorům za skvěle odvedenou práci. Díky samozřejmě patří i všem přednášejícím a návštěvníkům, protože bez nich by to jaksi nešlo. Už teď se těšíme na příští ročník.

reklama
reklama

Václav Pavlín

Neuvěřitelně komunikativní ajťák, který od mala smolí všelijaké texty. Začalo to vlastními stránkami, po kterých následoval blog. Relativně nedávno se objevila síť Google+, kde ho teď většinu času zastihnete, jak sdílí zajímavé příspěvky nebo píše o komunikaci. Aktuálně si k tomu přibral ještě korektury a psaní článků pro Dotekománii.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim