reklama

DevFest: Konference, festival a spousta překvapení

DevFest: Konference, festival a spousta překvapení
2012-11-11T15:01:13+02:00
• 11. 11. 2012

V sobotu 10. 11. se v Praze konal vývojářský festival DevFest. Jelikož se zde všechno točilo kolem Googlu, nemohli jsme chybět. A účasti rozhodně nelitujeme. Kromě zhlédnutí velmi zajímavých přednášek jsme měli možnost osahat si nová zařízení, potkat zajímavé lidi a poznat sílu Agnes – umělé inteligence, která řídila celou konferenci. (Mimochodem, Agnes, máme tě opravdu moc rádi…)

Celá akce začala keynote, jež právě organizátorka Agnes zakončila lehkým vtípkem. Na to, jak to celé bylo a jak to dopadlo, se můžete podívat na videu, které pro vás Přemek Vaculík natočil.

Nejočekávanějšími hosty byli pravděpodobně pánové Rich Hyndman a Nick Butcher z londýnské pobočky Googlu. Rich ve své přednášce představil novinky v systému Android 4.2 a také obě nová zařízeni – Nexus 4 a Nexus 10. Přednášku Nicka Butchera jsem bohužel neviděl, ale měla být o uživatelském rozhraní Androidu. Určitě vás upozorníme na video, jakmile bude dostupné. Z českých jmen se jako přednášející na DevFestu objevili Tomáš Zvěřina (Tomucha), František Fuka, Jakub Čížek, Petr Nálevka a mnoho dalších.

Připravili jsme pro vás rozhovor s jedním z hlavních organizátorů (dovolil bych si říct s hlavou organizátorů, ale on by určitě protestoval) DevFestu Danem Francem, který nám představil novou podobu GUGu a DevFest samotný. Po Danovi následuje krátké povídání s Richem Hyndmanem, který nám ukázal všechna aktuální zařízení Nexus a shrnul, v čem jsou inovativní a výjimečná.

DevFest samozřejmě nebyl jen o přednáškách, Androidu a nových zařízeních. Byl to skutečně festival, takže jsme si mohli poslechnout hudbu, pohrát si na pískovišti (viz dílo Nicka Butchera), otestovat své síly ve FightClubu, získat možnost pohovoru do Googlu v DevGames nebo prezentovat svou aplikaci na GUGCampu.

foto – pískoviště Sandroid

Významným blokem byl také Failcon, kde 5 osobností českého byznysu představilo své životní faily a prohry, aby ukázali ostatním, že když se něco nepodaří, není to často úplně naškodu. Hosty Failconu byli Karel Janeček (RSJ), Tomáš Hajzler (Peoplecomm), Vít Vrba (Webnode), Pavel Sodomka (ex Atlas, Netmail) a Ondřej Bartoš (Credo Ventures).

Celá akce byla zakončena GPivem v klubu Propaganda. Organizátoři zde uspořádali přehlídku písní s vývojářskými texty nazvanou Nerdrap, která mi bohužel unikla, protože jsem byl zabrán do hovoru s googlery z Londýna.

Osobně jsem si celou akci moc užil a rád bych tímto poděkoval organizátorům za skvěle odvedenou práci. Díky samozřejmě patří i všem přednášejícím a návštěvníkům, protože bez nich by to jaksi nešlo. Už teď se těšíme na příští ročník.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Václav Pavlín

Neuvěřitelně komunikativní ajťák, který od mala smolí všelijaké texty. Začalo to vlastními stránkami, po kterých následoval blog. Relativně nedávno se objevila síť Google+, kde ho teď většinu času zastihnete, jak sdílí zajímavé příspěvky nebo píše o komunikaci. Aktuálně si k tomu přibral ještě korektury a psaní článků pro Dotekománii.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat