reklama

BlackBerry 10 Aristo – dotykový elegán se špičkovou výbavou

BlackBerry 10 Aristo – dotykový elegán se špičkovou výbavou
2012-11-27T07:59:33+01:00
• 27. 11. 2012
1

Jistě vám neunikla informace o připravovaných modelech BlackBerry 10 L-Series, o kterých jste si na našem webu již pár článků mohli přečíst. Společnost RIM do jisté míry tímto krokem reaguje na existenční problémy a zároveň také na silnou konkurenci hlavně v oblasti dotykových telefonů. Kromě fotek, díky kterým jsme si mohli udělat představu o tom, jak by mohl dotykový model vypadat, čas od času uniknou i nějaké ty technické specifikace tohoto smartphonu. Zatím poslední, které jsou dostupné si popíšeme v následujících řádcích.

Podle (zatím) posledních informací by se nový BlackBerry 10 Aristo, který představuje „top“ model řady L-Series, mohl pyšnit čtyřjádrovým  procesorem taktovaným na frekvenci 1,5 GHz, operační pamětí o velikosti 2 GB a vnitřní ROM o velikosti 16 GB s možností rozšíření díky slotu pro SD kartu. Dále by měl být osazen 4,65″ velkým OCTA Glass OLED displejem s rozlišením 1280 x 720 pixelů a poměrem stran 16:9. Telefon by měl disponovat zadním fotoaparátem s 8Mpx rozlišením a možností pořizování video záznamů v kvalitě 1080p a předním  fotoaparátem s rozlišením 2 Mpx. Samozřejmostí by měla být podpora Wi-Fi, v tomto případě s podporou 5GHz pásma a možností vytvoření 4G mobilního hotspotu, dále GPS  v režimu Anonymous a A-GPS. Mezi podporovanými technologiemi a periferiemi by pak měly být NFC, microUSB, microHDMI Out a Bluetooth 4.0 LE. Telefon bude pracovat v pásmech GSM, WCDMA a LTE a celý tento špičkovou technologií nadupaný telefon bude zásobovat výkonná 2 800mAh baterie.

Jak již bylo napsáno, model Aristo by měl představovat to „nej“ z dotykové řady L-Series, ve které se kromě tohoto elegána dále nacházejí modely Laguna, Lisbon a London.  Nutno podotknout, že díky těmto parametrům se z BlackBerry stává velice obávaný a silný konkurent. Pokud Microsoft vkládal naděje do Nokie s Windows Phone OS jako „business“ telefonu, který by tuto sféru měl ovládnout, tak nástupem modelů L-Series bude mít zase o jeden problém navíc. Nové modely BlackBerry by se na trh měly dle předpokladů dostat někdy v prvním čtvrtletí roku 2013 a už teď je jasné, že to bude velkolepý příchod, na který všichni netrpělivě čekají.

 

Zdroj: rapidberry.net

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Tomáš Hubálek

27. 11. 2012, 13:08

Jste si jisti tím rozlišením? Nemělo by to být 1280×720?

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim