reklama

Apple získal patent na obdélník se zakulacenými rohy

Apple získal patent na obdélník se zakulacenými rohy
2012-11-08T11:48:21+02:00
• 8. 11. 2012
2

Asi si říkáte, že tento patent již existuje. Do určité míry máte pravdu a jeho předchůdce byl již použit u soudu. Původní patent nese zkrácené označení 889 a je z roku 2005. V září měl zastavit prodej Samsungu Galaxy Tab 10.1. Ovšem zde soud rozhodl, že zařízení od korejského výrobce nic neporušuje.

V tomto týdnu byl udělen patent 286 americké společnosti Apple, který nese název „Přenosné zobrazovací zařízení“. Pokud to zjednoduším, tak se jedná o obdélníkovou placku se zakulacenými rohy. Sami se podívejte na obrázek níže.

Pokud jásáte, že Apple dostal novou zbraň, aby zastavil mnohé společnosti, tak zmírněte své nadšení. Tento patent asi nepomůže jablečné společnosti, jelikož by někdo musel vytvořit identickou kopii iPadu. To znamená, že byste nemohli rozeznat, jestli se jedná nebo nejedná o výrobek Applu. Tím se myslí, že by klon musel být naprosto věrohodný a musel by vše kopírovat. V tuto chvíli takový výrobek nenajdeme ani u Samsungu.

Již u předešlého patentu se Samsung divil, že americký patentový úřad může být zmanipulován do stavu, kdy udělí patent na něco tak běžného, jako jsou zaoblené rohy. Nyní je zde další takový patent a dle rozsudku v září zřejmě nebude moci být použit. Už jednou bylo rozhodnuto, že Samsung neporušil patentovaný design Applu. Z tohoto můžeme vyvodit dva závěry. Tím prvním je, že Apple nepřestává v patentovém honu. Druhý závěr jen poukazuje na fakt, že americký patentový úřad nutně potřebuje změnu.

Zdroj: arstechnica.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Apple uz to trochu prehani a asi si neuvedomuje, ze timto jednanim bude narustat tabor odpurcu nakousnuteho jablka. Patent na obdelnik se zakulacenymi rohy? Jako vazne?

Petr Růžička

8. 11. 2012, 13:46

To už si snad dělá srandu:DDD Já si snad půjdu patentovat prkínko na hajzlíku abych nemusel do budoucna platit Applu že sedím na jeho novém Ipadu který je komplet oválný:D

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat