reklama

Apple musí platit, prohrál u soudu

Apple musí platit, prohrál u soudu
2012-11-08T08:00:22+01:00
• 8. 11. 2012

Doposud jsme mohli vidět celkem úspěšnou cestu právníků Applu u soudů, byť se objevily výjimky v podobě britského rozhodnutí týkajícího se omluvy Samsungu. Nyní jablečná společnost prohrála u soudu v Texasu, kde šlo opět o porušení patentů.

Technologická společnost VirnetX zažalovala Apple pro porušení 4 patentů, které se týkají hlavně FaceTime (něco na styl videohovoru) na iOS zařízení. Soud rozhodl, že firma z Cupertina opravdu porušila práva VirnetX a musí zaplatit celkem vysokou částku.

Původně bylo ve hře téměř 800 miliónů dolarů, ale se nakonec výsledná částka pohybuje něco málo přes 368 miliónů dolarů. Sám CEO společnosti VirnetX Kendall Larsen vše komentuje s tím, že s rozhodnutím jsou velmi spokojeni a cítí zadostiučinění.

Nejedná se ale o první spor. Již před nějakou dobou se VirnetX podařilo získat na základě stejných patentů 200 miliónů dolarů od Microsoftu. Sama firma má celkem malé portfólio, které čítá 46 patentů. V tuto chvíli se zaměří na další konkurenty, kteří ji poškozují. Příkladem mohou být společnosti Cisco, Avaya a Siemens.

Zdroj: techcrunch.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim