reklama

iPad mini 2 s Retina displejem v přípravě

iPad mini 2 s Retina displejem v přípravě
2012-11-08T09:15:45+02:00
• 8. 11. 2012

Apple nedávno představil nejnovější zařízení iPad mini a minulý týden se začalo prodávat na vybraných trzích. Zde nechyběla ani Česká republika. Sotva si novinka našla své zákazníky, tak již v tuto chvíli se má začít pracovat na další verzi.

Informační zdroje hlásí, že Apple vydal společnosti AU Optronics jasný příkaz, že se má připravit na výrobu displejů pro druhou generaci iPadu mini. Prvnímu modelu je vytýkán především samotný displej, který disponuje poněkud malým rozlišením 1024 × 768 pixelů.

Nadcházející generace by měla mít Retina displej s rozlišením  2048 × 1536 pixelů při zachování úhlopříčky 7.9 palců (324 ppi). S tímto se dalo celkem počítat, ale nikdo nečekal tyto informace těsně po zahájení prodeje. Zřejmě jsou čísla natolik dobrá, že Apple neváhá ani minutu a rozjíždí přípravy.

Spekulace jdou ještě dál a do hry dokonce vstupuje IGZO displej od stejného dodavatele. Zde si nejsme až tak moc jisti, jestli je tato informace založená na pravdě, ale pokud by Apple použil tuto technologii, tak by se mohl chlubit větší výdrží na jedno nabití. IGZO displeje totiž spotřebovávají až o 25 % méně energie než jejich ekvivalenty. Nechme se tedy překvapit, jaké specifikace bude iPad mini 2 mít.

Zdroj: unwiredview.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat