reklama

ST-Ericsson chce zamířit mezi TOP5 výrobců

ST-Ericsson chce zamířit mezi TOP5 výrobců
2012-10-10T16:26:26+01:00
• 10. 10. 2012

Včera jsme uvedli článek, který popisuje současné rozložení trhu v oblasti výroby SoC (System on Chip) pro smartphony. Mezi prvních 5 dodavatelů těchto součástek patří Qualcomm, Samsung, MediaTek, Broadcom a Texas Instruments. Jakoby se úplně vytratil ST-Ericsson.

Ačkoliv se k nám dostaly informace o Intelu, o ST-Ericsson nepadlo ani slovo. Bohužel není  v souvislosti s obsazením trhu u této společnosti moc o čem mluvit. V poslední době si totiž vysloužila charakteristiku výrobce, který byl vždy několik měsíců, nebo let za konkurencí.

Můžeme si vzít třeba na ukázku SoC NovaThor L8540, který měl být vyráběn 28nm technologií. Měl být také přímou konkurencí pro Snapdragon S4, ale, jak dnes vidíme, ST-Ericsson zůstal jen u představení a zatím se nenašel ani jeden masově prodávaný smartphone s tímto procesorem.

Bohužel to vše svědčí o tom, že je zde něco v nepořádku, ale společnost se nechala slyšet, že ještě není konec. Hodlají v příštím roce zaútočit razantněji a především zapracují na nových technologiích. Objevují se ale spekulace o tom, že by i tato firma mohla skončit jako potrava pro větší společnost. Rozhodně je co kupovat. Setkáme se v budoucnu s produkty ST-Ericsson? Nebo nakonec i tento výrobce zavře dveře stejně jako Texas Instruments?

Zdroj: androidauthority.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim