reklama

Slavomír Doležal – Mobilní internet v ČR Statistika

Slavomír Doležal – Mobilní internet v ČR [Statistika]
2012-10-17T15:13:19+01:00
• 17. 10. 2012

Další postavou, která se na MIF2012 objevila, byl Slavomír Doležal. Přesto, že je zaměstnancem T-Mobile, zde vystupoval za APMS (Asociaci provozovatelů mobilních sítí). Jeho přednáška byla sice krátká, ale obsahovala celkem podstatné informace.

Doležal zde představil statistiky za uplynulý rok. Může to vypadat, že k velkým změnám nedošlo, ale když si ta čísla projdete, zjistíte, že na naši malou republiku a zdejší poměry jsou celkem pěkná.

Celkové statistiky

V loňském roce bylo zjištěno, že mobilní internet využívalo 2,5 milionu zákazníků. Oproti loňsku došlo k nárůstu o 33 %. Ze 14 milionů aktivních SIM karet v ČR používá mobilní internet 3,3 milionu zákazníků. Mobilní internet je tedy aktivován a používán na více než 23 % z těchto aktivních SIM karet. Do této statistiky jsou počítány pouze pravidelná používání mobilního internetu. Pokud máte tedy starší telefon s hardwarovým tlačítkem pro spuštění internetu a prohlížeč se vám jen občas omylem spustí, nejste do této statistiky započítáni.

Smartphony a jejich čísla

A jak je to s používáním na jednotlivých platformách? Následující čísla potěší především příznivce zeleného robota. Jelikož penetrace smartphonů na českém trhu je stále nízká, není procento přístupů z chytrých telefonů tak vysoké jako v cizině. Na naše poměry je to procento velmi úctyhodné: ze smartphonů nyní k mobilnímu internetu přistupuje 41% uživatelů, což je o dvě procenta více než v předchozím roce.
Nejvíce přístupů je stále ze starších chytrých telefonů od Nokie, tedy ze Symbianu, jejichž uživatelů ale ubývá, a tím se snižuje i procento přístupů. Za minulý rok bylo 56 % uživatelů mobilního internetu právě ze Symbianu, zatímco letos to je jen 43 %. Největší nárůst zaznamenal Android. Oproti loňským 29 % bylo letos zaznamená již 39 % přístupů a další přibývají. Kdo si však překvapivě pohoršil, jsou jablečné telefony. Z iOS bylo loni zaznamenáno 13 % , letos to je však procent jen 9.
Slabé zastoupení má na trhu Windows Phone, z něhož loni přistupovala 4 % uživatelů. I ten však zaznamenal nárůst. Jedná se sice o nárůst o dvě procenta, tedy celkově na 6 %, ale do příštího roku se čeká  mnohem větší nárůst.

Pozn.: Do těchto statistik nejsou zaznamenány přístupy z tabletů a jiných zařízení.

reklama
reklama

Michal Císařovský

Student ČZU v Praze, který se zajímá o vše kolem Androidu, především o aplikace. Rád zkouší nové komunitní ROM a především se neustále zabývá grafickými úpravami svého telefonu. Jeho nejoblíbenější modelovou řadou jsou Xperie. Mezi jeho další záliby patří fotografování, hudba a divadlo.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim