reklama

Nový algoritmus má pomoci bateriím

Nový algoritmus má pomoci bateriím
2012-10-08T09:30:10+01:00
• 8. 10. 2012
3

Máme tu opět naději na lepší baterie, ačkoliv nyní se nejedná přímo o ně, ale o způsob nabíjení. Asi jste si všimli, že baterie ve smartphonu se dokáže poměrně rychle nabít na 80 %, avšak zbylých 20 % trvá někdy až neskutečně dlouho. Už nyní asi chápete, že nový algoritmus nezvýší kapacitu, ale zrychlí nabíjení.

Výzkumníci z „University of California San Diego“ přišli na způsob, díky kterému mohou zkrátit dobu nabíjení baterie až na polovinu. Zásadní problém objevili v neschopnosti kontinuálního dobíjení. Jejich nový algoritmus dokáže napomoci lepšímu sledování celého průběhu dobíjeni. Také dokáže snížit výrobní náklady o 25 % a navíc napomáhá pracovat bateriím efektivněji.

Sice se nejedná o pokrok, který očekáváme, ale měl by aspoň na nějaký čas pomoci současným technologiím. Vědci navíc tvrdí, že nová technologie není nikterak extrémně nákladná a do běžné produkce by se mohla dostat velmi brzo. Dle některých odhadů se můžeme s touto technologií setkat již na konci příštího roku, nebo začátkem roku 2014. V současnosti dostali vědci dotace na dotažení všech postupů. Snad si výrobci smartphonů rychle uvědomí, že životnost je to, co nyní chceme. Zatím mohu říct, že si tohoto faktu všimla jen Motorola / Google.

Zdroj: engadget.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

asi to bude jako aplikace která pozmění nabíjení???že? pochopil sem to správně když je to jen algoritmus?

V tomto prípade to nie je aplikácia. Algorytmus cháp ako činnosť, alebo za sebou idúce kroky. Teraz sa jednoducho zmení spôsob toho, ako sa bude nabíjať. Nie aplikáciou, ale hardvérovo.

No já si myslím, že si tohoto všimnul i asus, hlavně se svým transformerem

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim