reklama

Výnosy Play Storu vzrostly o 137 %

Výnosy Play Storu vzrostly o 137 %
2012-10-08T08:48:00+01:00
• 8. 10. 2012
2

Android Market letos v březnu přestal existovat a nahradil ho Play Store, který nepřišel jen s novým názvem, ale také se začleněním všech možných služeb od Googlu. Cílem nebyla jen nějaká změna, ale zlepšení používání celé nabídky. V zahraničí najdete v tomto prostoru kromě aplikací také filmy, hudbu a knihy.

Bohužel si musíme počkat na kompletní nabídku, ale jak se zdá, tak se to začíná vyplácet. Sjednocení všech služeb do jednoho místa pomohlo Googlu zvýšit výnosy. Podle společnosti App Annie dosáhly výnosy rekordu. Konkrétně se má jednat o 137% skok za posledních 7 měsíců.

Z grafu výše si můžete všimnout, že v březnu nastal mírný skok k lepšímu, který po nějaký čas stagnoval. Následně v černu došlo k dalšímu zlepšování. rozdíl mezi lednem a zářím tohoto roku je 137% skok. Jedná se o velmi slušný výsledek, na kterém se hlavně odráží rozmach smartphonů se systémem Android. Bohužel je nám známa také míra pirátství. Pokud by Google vyřešil tento zásadní problém, tak by celkové výnosy mohly být ještě vyšší.

Zdroj: androidauthority.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

no nvm jestli se u otevreneho systemu da piratstvi nejak „vyresit“. microsoft ho u windows taky nikdy nevyresil (a ani moc neresil, ale pravda, taky na tom vzhledem k absenci vlastniho distribucniho kanalu nic netratil) a to uz jsou s nama mnohem dyl nez Android…
Je pravda, ze by google mohl do api dat nejakou funkci, ktera by overovala aktualne prihlasenyho uzivatele na telefonu proti zaznamum v play store, ale i to by slo jednoduse ochcat…

Vladislav Kubica

8. 10. 2012, 9:35

Jdou dobrou cesto, protože má cenu „kupovat“ od piráta, když to všechno stojí tak málo? PC jsem definitivně zlikvidoval, notebook mám už jen z nostalgie a tak vše už jen tablet s Androidem, kde si KAŽDÝ může dovolit FULL aplikace. Zůstanou-li „výrobci“ rozumní, piráti skončí.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim