reklama

Nokia vylepšuje mapy díky roznáškovým službám

Nokia vylepšuje mapy díky roznáškovým službám
2012-10-05T09:10:28+01:00
• 5. 10. 2012
1

Dá se téměř říci, že v současnosti panuje menší válka na úrovni mapových podkladů a aplikací pro smartphony a tablety. Prozatím jsme mohli zažít hořké zklamání a výsměch od dvou největší firem, ale třetí se nám tu tak trochu směje.

Zatímco jiné se handrkují, Nokia výrazně vylepšuje své mapové podklady pro smartphony díky roznáškovým službám. Zní to trochu divně, ale přímo FedEx a UPS využívají sledovací systém pro své vozy. Během celého roku najednou v USA více jak 3 miliardy mil, během kterých nasbírají neskutečné množství dat. Ačkoliv se nedají všechny informace jednoduše využít, dokážou výrazně napomoci k vylepšování map od Nokie. 

„The system that they have for tracking the UPS trucks is different from the way the maps application works on the Nokia device. You’ll have differences on the amount of times per minute they ping their location, though typically it’s every 5 to 15 seconds. It’ll give you a location, a direction, and a speed as well.“ 

Jedná se o pravdu zajímavé využití a poměrně jednoduchý nápad na vylepšení mapových podkladů. Zatím nevíme, jestli má podobou dohodu i mimo USA, Nokia by takto mohla zanedlouho nabídnout jedny z nejlepších map vůbec.

Zdroj: mobileburn.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Igor Ďurček

5. 10. 2012, 15:08

Podla mna by bolo lepsie keby sa vsetci ti kreteni dohodli zalozili spolocnost a vsetci spolocne do nej prispievali a zaroven cerpali mapove podklady…ale to by sa tato planeta musela obratit hore nohami… :-)

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim