reklama

Nexus 7: Update na Android 4.1.2 video

Nexus 7: Update na Android 4.1.2 [video]
2012-10-10T06:43:23+01:00
• 9. 10. 2012
1

Dnes nám Google naděluje. Ráno jsme se podívali na předpokládaný LG Nexus (ačkoliv k tomu Google nijak nepřispěl) a právě teď se rozbíhá aktualizace tabletů Nexus 7.

Jak se zdá, moc nového čekat nemůžeme. Nějaké ty opravy chyb, zvýšení plynulosti a lepší stabilita systému. Jedna důležitá vlastnost ale přibyla – landscape mód. Nexus 7 měl lehce upravené telefonní rozhraní. V recenzi jsem říkal, že mi to nijak zvlášť nevadí – spíš se mi to líbí. Na druhou stranu možnost, využít tablet na domovské obrazovce na šířku, vítám a Google za ni chválím. Doteď jste tuhle variantu mohli aktivovat podle návodu, který připravil Přemysl Vaculík.

Pokud ale víte, jak klasické tabletové rozhraní vypadá, všimnete si, že na zařízení Nexus 7 je lehce upraveno. Jedná se spíše o vzhled, který znáte, pokud jste někdy viděli telefon Galaxy Nexus připojený k televizi.

Informaci úplně původně pustil do éteru Jean-Baptiste M. „JBQ“ Queru, který na Skupinách Google oznámil uvolnění updatu Jelly Bean 4.1.2 do AOSP, což je volně dostupný kód systému Android.

V redakci jsme zatím ani na jednom Nexu aktualizaci nezaznamenali, tak snad se brzy dočkáme. Mimochodem, nezapomeňte, že ještě stále u nás můžete o Nexus 7 soutěžit!

Aktualizováno

Nová aktualizace přináší zajímavé vylepšení v notifikacích. Doposud jsme mohli rozbalit notifikaci pouze dvěma prsty, ale Android 4.1.2 vylepšuji tuto funkcionalitu. Nyní to zvládnete pouze jedním prstem. Sami se podívejte na ukázkové video.

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Václav Pavlín

Neuvěřitelně komunikativní ajťák, který od mala smolí všelijaké texty. Začalo to vlastními stránkami, po kterých následoval blog. Relativně nedávno se objevila síť Google+, kde ho teď většinu času zastihnete, jak sdílí zajímavé příspěvky nebo píše o komunikaci. Aktuálně si k tomu přibral ještě korektury a psaní článků pro Dotekománii.

Komentáře

Petr Klang

10. 10. 2012, 9:48

Velice rozumné „rozšíření“. Ovládaní dvěma prsty bylo zvláštní.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim