reklama

Nathan Eagle: Android vyhrál válku operačních systémů

Nathan Eagle: Android vyhrál válku operačních systémů
2012-10-07T12:31:30+00:00
• 7. 10. 2012
Thumbnail

Nathan Eagle, ředitel americké společnosti Jana, která se zabývá spotřebiteli na rozvíjejících se trzích a dále jeden z předních světových mobilních vývojářů, na konferenci Google Think Mobile řekl, že Google se svým operačním systémem Android již vyhrál válku operačních systémů. Máte také takový pocit?

Podle něj je Android dokonale sladěn, aby se stal dominantním operačním systémem, a to nejen v mobilních zařízeních. Trh nabízí nepřeberná množství cenově dostupných smartphonů, které jsou schopny se uchytit na rozvojových a rozvíjejících se trzích, a to například přímo v Africe.

„Řekl bych, že Android už vyhrál bitvu operačních systémů. Není to nutně proto, že je nejlepší, ale že je zadarmo. Všimněte si růstu těchto (50dolarových) telefonů z Číny.“

Prezentace Nathana Eagla s názvem „Zapojení další miliardy“ naznačila, že v roce 2013 by měl Android předběhnout právě Windows. Jeho předpověď počítá se 1,3 miliardami pro Microsoft a 1,5 miliardami pro Google. Mobilní technologie jsou obrovskou výhodou pro země bez telekomunikační infrastruktury v mnoha rozvinutých trzích.

Zdroj: techradar.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Od zrodu Dotekománie je stálým přispěvatelem. Tato věrná podpora trvá téměř 6 let a vzniklo přes 2 500 článků v různé podobě. Oblíbeným výrobcem je Apple a hned v závěsu Blackberry s Nokií. Nyní spokojeně užívá šťavnatý iPhone X s jablečnou příchutí.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit