reklama

Nathan Eagle: Android vyhrál válku operačních systémů

Nathan Eagle: Android vyhrál válku operačních systémů
2012-10-07T12:31:30+01:00
• 7. 10. 2012

Nathan Eagle, ředitel americké společnosti Jana, která se zabývá spotřebiteli na rozvíjejících se trzích a dále jeden z předních světových mobilních vývojářů, na konferenci Google Think Mobile řekl, že Google se svým operačním systémem Android již vyhrál válku operačních systémů. Máte také takový pocit?

Podle něj je Android dokonale sladěn, aby se stal dominantním operačním systémem, a to nejen v mobilních zařízeních. Trh nabízí nepřeberná množství cenově dostupných smartphonů, které jsou schopny se uchytit na rozvojových a rozvíjejících se trzích, a to například přímo v Africe.

„Řekl bych, že Android už vyhrál bitvu operačních systémů. Není to nutně proto, že je nejlepší, ale že je zadarmo. Všimněte si růstu těchto (50dolarových) telefonů z Číny.“

Prezentace Nathana Eagla s názvem „Zapojení další miliardy“ naznačila, že v roce 2013 by měl Android předběhnout právě Windows. Jeho předpověď počítá se 1,3 miliardami pro Microsoft a 1,5 miliardami pro Google. Mobilní technologie jsou obrovskou výhodou pro země bez telekomunikační infrastruktury v mnoha rozvinutých trzích.

Zdroj: techradar.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim