reklama

LTE vs. 3G, aneb u nás bychom si neškrtnuli

LTE vs. 3G, aneb u nás bychom si neškrtnuli
2012-10-02T09:45:03+02:00
• 2. 10. 2012

Chlapíci ze serveru Mashable.com se s novým iPhonem 5 podívali na zoubek LTE vs. 3G. My si jejich výsledky převedeme na poměr našeho specifického trhu.

Je jasné, že s LTE je rychlejší připojení, a to se odrazí na spotřebě FUP limitu, který je u všech tří našich operátorů téměř srovnatelný.Test byl prováděn na třech aplikacích:

  • Pandora, pro poslech streamované hudby.
  • FaceTime, pro streamování obrazu mezi dvěma osobami (pořizováno přední kamerou iPhonu 5, tedy až 720p).
  • Netflix, služba pro streamované sledování filmů.

Jak to vše probíhalo a dopadlo, si kromě popisu můžete prohlédnout v samotném grafu níže. Testovalo se po dobu 6 minut. Data v grafu jsou kombinovaná – upload / download.

 

 

Největším žroutem se v kombinaci s LTE stal s přehledem Netflix. Je to dáno především rychlostí LTE, kdy Netflix sám nastaví nejvyšší možnou přenosovou rychlost adekvátně k rychlosti připojení. Z toho vyplývá, že se na všem musí podílet všechny tři strany. Těmi samozřejmě myslíme poskytovatele internetu, výrobce mobilu a samotná služba.

Na závěr si dovolím pár čísel. iPhone 5, na kterém byl test prováděn, vydrží při FaceTime hovoru až 8 hodin. Vydržel by to i váš datový limit FUP?

Zdroj: mashable.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Petr Bělík

Jsem dvaadvacetiletý student a občasný bloger, zajímající se o nové IT trendy. Primárně pracuji na NTB s Win7, na stolním PC mi běží prim. Linux Mint. Ke konzumaci obsahu spouštím Google Chrome. Ke komunikaci mi slouží GTalk, Twitter a Google+. V terénu mi PC zastupuje Galaxy Nexus. Baví mě webdesign a mobilní technologie. Udělá mi radost kde jaký Gadget!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat