reklama

Jak vznikal web Dotekománie

Jak vznikal web Dotekománie
2012-10-01T12:37:44+01:00
• 1. 10. 2012
10

Dotekománie začínala jako malý blog na mobilmánii. Dnes nastal ten den D, který považujeme za vůbec největší zlom v celé naší historii. Po několika měsících prací na webu ho můžeme konečně spustit.

Hlavní obrázek

Vývoj webu započal v červnu roku 2012, přičemž první nápady na featury padly na prvním redakčním hangoutu. Přibližné spuštění bylo potom stanoveno na podzim tohoto roku, a tak se i stalo.
První návrh

Jeden z prvních návrhů webu vypadal naprosto jinak než ten finální. V té době jsme vlastně ani nevěděli, kam směřujeme a jak bychom se měli prezentovat.

První dva měsíce Michal Mroček pracoval na grafickém návrhu, přičemž hlavním cílem bylo vytvoření čistého, vzdušného a zejména přehledného webu, který reklama nezabírá více prostoru než užitečný obsah. Zároveň jsme chtěli přijít s něčím inovativním, co nemá v Česku obdoby. Částečně se nám to i podařilo hlavně díky tomu, že kódování si vzal na starost Přemysl Vaculík. Celkově je tak web kompletně naším dílem, které by vám nás mělo prezentovat po několik dalších let.

Naše nabídka

Další render - blížíme sePo příchodu na web uvidíte hned čtveřici podle nás nejzajímavějších článků, které byste neměli přehlédnout. V případě článků o aplikacích budete pak moci přejít rovnou do obchodu. Nezávisle na tom, jestli jste androiďáci, jablíčkáři, nebo windowsáci. A to není zdaleka vše! Myslíme si, že nemá cenu psát krátké články, a proto jako první na světě zavádíme prolinky na naše profily na sociálních sítích. Tyto jednoduché odkazy usnadní práci nám, a pokud nás sledujete na sociálních sítích, tak i vy budete mít informace k dispozici tak rychle, jak to jen půjde. Do konce roku zbývají ještě tři měsíce a my vám už teď můžeme slíbit, že web není to poslední, čím vás překvapíme.

Měníme se

V posledních třech týdnech se toho dost změnilo. Nejdříve jsme trošku inovovali naše logo a přidali mu šmrnc. Další týden byl poté už více zlomový a naší teamovou barvou je odteď cihlová. Proč? V redakci jsme dospěli k názoru, že modrá je moc stereotypní a chtěli jsme se prezentovat něčím více moderním. Do finálního výběru se pak dostaly právě cihlová, růžová a fialová.

Finální návrh

Finální návrh byl vytvořen po více než dvou měsících s pomocí celé redakce.

Celkově jsme tak vizuálně úplně jiná Dotekománie než ta původní, ale pro vás se nic nemění a doufáme, že tyto změny vás jen potěší, stejně jako nás.

reklama
reklama

Android programátor, co se zajímá o nejrůznější mobilní technologie a sítě.

Komentáře

Zdravím. Web je super. Fandím vám. Možná by chtělo barevně odlišit navštívené články od nových, ale jinak fakt super. 

Michal Mroček

VIP 3. 10. 2012, 22:49

Díky za námět, tuto featuru jsme přidali.

Matěj Černý

3. 10. 2012, 8:08

Vypadá to dobře, akorát je škoda, že web o mobilních technologiích nemá „responsive layout“ :-)

Tomáš Holec

1. 10. 2012, 18:14

Vypadá to vážně skvěle, vzhledově působí jako velmi seriózní magazín. Přeji vám, ať si svoji úroveň udržíte co nejdéle!

Web se mi opravdu líbí. Design je jednoduchý a příjemný. Jen bych doporučil změnit barvu fontu při výběru u textů v cihlové barvě, aby to nesplývalo.

Přemysl Vaculík

VIP 1. 10. 2012, 17:51

Snad je to nyní lepší.

Přemysl Vaculík

VIP 3. 10. 2012, 21:56

Co nyní? :)

Bude nějakou formou pokračovat i spolupráce s Mobilmanií, jako to dělá třeba Nokiamania?

Přemysl Vaculík

VIP 1. 10. 2012, 16:34

Zřejmě ne. Záleží to na Mobilmánii, ale podle mých informací se jedná o kompletní odloučení.

Jan Polášek

1. 10. 2012, 12:58

Super, teď to vypadá fakt skvěle.. a konečně je použitelný i ten systém komentářů, disqus se na tohle hodí nejlíp

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim