reklama

Google Play: zkušební doba na předplatné

Google Play: zkušební doba na předplatné
2012-10-10T09:20:32+01:00
• 10. 10. 2012
1

Doposud jste si mohli vyzkoušet placenou aplikaci z Play Storu po určitou dobu. Pokud se vám nelíbila a vrátili jste ji, tak vám Google ve výsledku nic neúčtoval. Nyní se tato možnost vyskytne u aplikací, které jsou spojeny s předplatným.

Aplikace využívající předplatné jsou většinou různé magazíny, časopisy, noviny nebo ty, které přinášejí možnost pravidelného odebírání materiálu, novinek a obsahu. Zde jste zatím neměli možnost si jen tak vyzkoušet, co vám vlastně přinese. Vždy jste museli zaplatit minimálně jedno období, a pak se rozhodnout, jestli vám to stojí za to.

Nyní Google uvolnil možnost vyzkoušení i pro tento druh aplikací. Naštěstí vývojáři nemusejí zasahovat do zdrojového kódu, jelikož se vše děje na straně Play Storu. V jednoduchosti řečeno, můžete si stáhnout aplikaci s placeným obsahem a vyzkoušet si ji po nějakou dobu. Během ní můžete kdykoliv ukončit zkoušení, nebo odinstalovat aplikaci. Pokud tak neučiníte, tak po uplynutí zkušební doby se vám automaticky začnou srážet peníze z vašeho účtu.

Google stanovil minimální zkušební dobu na 7 dnů, ale neomezil její maximální délku. Každá aplikace může mít nastaveno pouze jedno zkušební období, ale to se může měnit. Tato novinka posouvá možnosti těchto aplikací ještě dále a rozhodně je uvítají sami distributoři placeného obsahu, ale třeba i normální uživatelé, kteří si budou moci vyzkoušet něco nového.

Zdroje: developer.android.com, androidspin.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Petr Starý

15. 10. 2012, 17:09

Tak napriklad v Australii je ta zkusebni doba 14 dni.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim