reklama

Google Mapy pro iOS: na aplikaci si zřejmě počkáte dlouho

Google Mapy pro iOS: na aplikaci si zřejmě počkáte dlouho
2012-10-05T13:32:12+01:00
• 5. 10. 2012

Google v současnosti nabízí asi ty nejlepší mapové podklady, které jsou zdarma. Hlavně se mohou samozřejmě radovat majitelé smartphonů s Androidem. Apple se vydal svou vlastní cestou, ale zatím se nesetkal s kladným hodnocením.

Eric Schmidt se dokonce vyjádřil tak, že Apple neměl tak brzy spouštět nedokončenou službu. V rozhovoru nastínil, že ani nemáme očekávat v brzké době aplikaci z dílny Googlu, která bude určena pro jablečný systém. Je to poměrně velká škoda pro uživatele, ale i pro Google samotný. Mohl vcelku rychle obsadit trh, který má v současnosti omezené množství mapových aplikací.

Na sociální síti Google Plus dokonce vyšla zprávička s návodem, jak používat webovou verzí Google Map, která je hlavně určena pro majitele zařízení s iOS 6. Důkazem toho, že se jen tak neobjeví plnohodnotná aplikace, je uvolnění funkce Street View pro mobilní web, a to především pro iOS. Abychom nepřinášeli jen špatné zprávy, tak stále kolují zvěsti, že se v Googlu pracuje na aplikaci, ale zatím nevíme, jestli bude uvolněna tento rok, nebo až někdy v příštím roce.

Zdroj: technobuffalo.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim