reklama

Apple utlumuje spolupráci se Samsungem

Apple utlumuje spolupráci se Samsungem
2012-10-16T11:27:23+01:00
• 16. 10. 2012

Není to tak dávno, kdy jsme vás informovali o tom, že Apple zřejmě zvolil nového výrobce nadcházející generace čtyřjádrových procesorů do iPadů a možná i do iPhonů. Tím se stává společnost TSMC, která kromě výroby zajišťuje a podílí se na vývoji nových technologií ve světě smartphonů.

Apple má poněkud zvláštní vztah se Samsungem. Na jedné straně spolu soupeří na trhu s mobily a tablety. Na druhé straně jsou na sobě závislí v oblasti výroby součástek, která je výhodná pro obě strany. Při prvních soudních šarvátkách volaly zástupy fanoušků obou stran, aby firmy ukončily spolupráci. Zřejmě se opravdu dočkají.

Apple totiž snižuje závislost na Samsungu. To aspoň tvrdí zdroj, který poskytl informace webu The Korea Times. Korejský výrobce rozděluje zákazníky celkem do tří skupin v oblasti výroby SoC. První typ objednávek obsahuje kompletní návrh designu, architektury a následnou výrobu. U dalšího typu zákazníků zajišťuje design a výrobu a nakonec tu máme ty nejméně závislé. U nich pouze zajišťuje výrobu, kde si zákazník vše zbylé dodá.

Původní procesory A4 a A5 pro Apple zajišťoval kompletně Samsung, ale u A6 zastřešuje pouze výrobu. To aspoň tvrdí zdroje. Z toho se dá soudit, že Apple není již tak lukrativním zákazníkem, jak tomu bylo dříve. Zvládne TSMC kompletně převzít výrobu? Bude v budoucnu ještě Samsung důležitý pro Apple? To zatím nevíme, ale strategie jablečné společnosti je jasná.

Zdroj: theverge.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim