reklama

Apple může přijít o důležitý patent ve sporu se Samsungem

Apple může přijít o důležitý patent ve sporu se Samsungem
2012-10-25T14:00:39+01:00
• 25. 10. 2012

Nedávno došlo k největší patentové válce, kde již známe předběžný rozsudek. V tomto sporu byl uplatněn patent US 7469381. Ten je znám jako bounce-back a je využíván a zneužíván při skrolování na smartphonech. Jedná se o známé poskočení, když dojedete na konec seznamu. V současnosti je ale ohrožen a Apple o něj může přijít.

Včera se vyrojila spousta článků o tom, že byl zamítnut, ale ve skutečnosti je pouze pod drobnohledem patentového úřadu. To znamená, že byl zahájen proces přezkoumání a výsledkem by mohlo být jeho zrušení. To samozřejmě nijak nenarušuje jeho platnost a může být zatím využíván Applem ve sporech.

Pokud očekáváte rychlé vyřešení, tak se neradujte. Tento proces přezkoumávání může trvat klidně i dva roky, ale tato doba není závazná. Patentový úřad poskytuje také statistiku, ze které vyplývá , že jen 11 % podobných případů skončí zrušením patentu a pouze 22 % je uznáno jako platné. Celkově se tudíž nedá říci, jestli nakonec bude jeho existence vymazána. Samozřejmě jednoduchou logikou vám asi došlo, co se stává s těmi zbylými, které neskončí ani na jedné straně. Ty jsou pouze odmítnuty a následně se řeší jejich doplnění. Celý proces je poměrně komplikovaný.

V tomto ohledu má Samsung naději v tom, že by mohl být patent zrušen, a tak by se musela přepočítat výsledná suma, kterou musí zaplatit Applu. Nyní asi nebude zasahovat do celého procesu a Apple si bude muset projít své kolečko s úřadem. Rozhodně se bude snažit, aby vše dopadlo v jeho prospěch.

Zdroj: theverge.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim