reklama

Nové FullHD displeje od Sony s technologií WhiteMagic

Nové FullHD displeje od Sony s technologií WhiteMagic
2012-10-25T15:59:35+01:00
• 25. 10. 2012
3

Již dříve jsme věděli o tom, že Sony připravuje 5palcové displeje s rozlišením 1920 x 1080 pixelů, což dává působivou hustotu 443 ppi. Displeje vyrobila japonská firma Japan Display Inc, která použila technologii TFT-LCD IPS s běžnou maticí RGB.

Nová tisková zpráva z dílen JDI mluví o prototypech pro automobily, které mají novou matici s technologií WhiteMagic, což je speciální matice šetřící energii. Stejná byla použita u mobilního telefonu Sony Xperia P. Základem jsou tři hlavní složky barev, tedy červená, zelená, modrá (RGB) a navíc je přidán bílý subpixel, což ve výsledku dává RGBW. Díky tomu jsou tyto displeje až o polovinu jasnější nebo při běžném jasu ušetří polovinu energie. Při FullHD rozlišení hustota mírně poklesla na hodnotu 438 ppi. Displeje od Sony dlouhodobě patří k těm nejlepším, i když se občas vyskytne problém – třeba žluté fleky u Xperie S. To, zda se objeví tyto displeje i v budoucích mobilních telefonech od Sony, nemůžeme zaručit, ale je jasné, že existují.

Zdroj: xperiablog.net

reklama
reklama

Lukáš Vaculík

Zajímá se o dopad technologií na společnost. Zabývá se především smartphony, tablety, počítači. Kromě toho jezdí ve volném čase na kole, občas hraje hry, fotí a píše články. Pracuje jako technický inženýr pro finskou IT společnost.

Komentáře

pavel binar

26. 10. 2012, 8:40

Sony jenom překvapuje :) jen tak dál!

Lukáš Harazim

25. 10. 2012, 23:21

Zbytecne se honi za hustotou pixelu, kdyz bohate staci okolo 240 dpi. Zbytecne to vybyji baterie.

bylo by to coooooooool ne bylo by to fajn

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim