Více uživatelů na Androidu? Google získal patent

Více uživatelů na Androidu? Google získal patent 2012-9-5

Již jsme vás informovali o tom, že jádro systému Android je vybaveno pro více uživatelů. To znamená, že například tablet by mohla využívat celá rodina a každý by měl svůj specifický účet. Nyní Google získal patent, který nasvědčuje pouze jedno. V příští verzi systému Android se zřejmě dočkáme této celkem zásadní funkcionality.

nexusae0_patent_thumb

V dnešní době musíte mít vše chráněno patenty a Google si tuto zajímavou funkci nenechá jen tak vyfouknout. Nový patent se týká rozpoznání obličeje uživatele a následné přihlášení do systému. Jeho součástí je i popis zařízení, na kterém bude využíván. To by mělo mít integrovanou kameru pro rozpoznání obličeje. Je vidět, že se jednoznačně nemluví o Androidu, ale je jasné, kvůli čemu si Google nechává patentovat tuto jakoby banalitu.

Tento patent naznačuje, že Google nechce nechat nic náhodě a nový systém chce pořádně dovybavit patenty. Možná to dělá jen proto, aby si někdo jiný podobnou záležitost nepatentoval, a následně patent nemohl uplatnit v soudních sporech. Zřejmě se možnost více uživatelů na Androidu objeví ve verzi Key Lime Pie.

Zdroj: phandroid.com

KategorieAndroid
Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

reku

5. 9. 2012, 20:38:49
reply

Mluvím o Jobsově neskrývané nenávisti vůči androidu a touze ho zničit. To je negativní cíl, který má Apple dál.
A proto STOP negativní a destruktivní politice Apple za každou cenu !

reku

5. 9. 2012, 15:37:16
reply

To je OK. Je potřeba patentovat vše, jinak Apple se svoji vražednou a ničivou politikou vše zlikviduje….