Open webOS 1.0 je venku

Open webOS 1.0 je venku
2012-09-30T21:39:19+02:00
• 29. 9. 2012
1

Pokud už vám název webOS nic neříká, pak vězte, že se jedná o operační systém vyvinutý firmou Palm a poprvé použitý v zařízení Palm Pre. Potom, co byl Palm koupen Hewlett-Packardem, byl celý projekt odložen k ledu. Tedy částečně – nevyvíjela se sice další zařízení, ale systém byl připravován na předání komunitě a uvolnění jako open source. Nyní vyšla první verze Open webOS.

Dne 28. 9. 2012 oficiálně vyšel Open webOS 1.0. Prvotní roadmapa byla tedy dokončena podle plánu tak, jak autoři slibovali. Vývoj probíhal za významného přispění komunity a celý projekt se tímto okamžikem přesouvá do druhé fáze.

Verze 1.0 nyní nabízí sestavení pod OpenEmbedded, který umožňuje vytvářet linuxové operační systémy pro vestavěná zařízení. Takto zkompilovaný Open webOS je pak možné spustit v OpenEmbedded emulátoru. Druhou variantou je desktopová verze Open webOS. Další důležitou vlastností je podpora framworku Enyo2, která umožňuje běh multiplatformních JavaScriptových aplikací.

Autoři v Open webOS 1.0 přidali mnoho komponent, které s těmi, které již byly k dipozici, umožňují běh systému na mnoha zařízeních. Vedoucí architekt systému Steve Winston ve videu například říká, že si dovede představit běh webOS v jednoduchých kioscích v hotelech. Návštěvník tak například bude moci provádět rezervaci pokoje, hledání a tištění tras a další aktivity pomocí přehledného dotykového rozhraní.

Zdroj Open webOS

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Václav Pavlín

Neuvěřitelně komunikativní ajťák, který od mala smolí všelijaké texty. Začalo to vlastními stránkami, po kterých následoval blog. Relativně nedávno se objevila síť Google+, kde ho teď většinu času zastihnete, jak sdílí zajímavé příspěvky nebo píše o komunikaci. Aktuálně si k tomu přibral ještě korektury a psaní článků pro Dotekománii.

Komentáře

Hrozná sekačka :D

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat