reklama

Mobilní Street View a plány pro iOS6

Mobilní Street View a plány pro iOS6
2012-09-27T10:05:52+02:00
• 27. 9. 2012

V poslední době se dost často mluví o mapách pro mobily. Nyní Google oznámil, že služba Street View přijde do mobilních map. Tím nemyslíme aplikaci, ale mobilní verzi webových stránek. Což asi potěší nejednoho uživatele například systému Windows Phone.

S tím také souvisí možnost zobrazení například i na zařízeních se systémem iOS 6, v němž nejsou dostupné adekvátní mapy. Rozhodně Apple s uvedením vlastních map neměl pospíchat a dnes to poměrně těžce nese. Dokonce se ohlíží po vývojářích z Googlu. Naštěstí nové Street View si budou moci majitelé iOS 6 vychutnat i ve webovém prohlížeči.

Pokud se ptáte, jestli Google pracuje na vlastní aplikaci pro jablečné zařízení, tak vás asi na půl zklamu. Ačkoliv mohou existovat nějaké přípravy, tak, podle slov Erica Schmidta, nedojde k brzkému představení. Dokonce se vyjádřil tak, že Apple neměl ukončovat spolupráci.

“We think it would have been better if they had kept ours. But what do I know?”
“What [are] were we going to do, force them not to change their mind? It’s their call.”

Takže to vypadá tak, že ze strany Googlu nemohou očekávat majitelé iOS 6 jakoukoliv aplikaci s mapami. Jakoby se jednalo o takové menší vytrestání. Rozhodně nemohu říct, že by nakonec nevyšla nějaká aplikace. Očekávat ji můžeme přibližně na začátku příštího roku.

Zdroj: androidauthority.com, 9to5mac.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim