reklama

ComScore: Android trumfl Apple v podílu chytrých zařízení na trhu v USA!

ComScore: Android trumfl Apple v podílu chytrých zařízení na trhu v USA!
2012-09-06T10:20:37+02:00
• 6. 9. 2012

Podle nejnovějších údajů o podílu na mobilním trhu, Google ve Spojených státech jasně vévodí se svým operačním systémem Android. Ten ještě nikdy nedosáhl takového rozšíření jako tentokrát, a to 52,2 procent. Na tomto podílu má zajisté výraznou zásluhu poslední model Galaxy SIII od Samsungu.

Společnost Apple se tak bude muset prozatím smířit s druhým místem, i když těmito čísly může v nejbližší době zamávat, jelikož už 12. září nás nejpravděpodobněji čeká představení nového iPhone 5 s iOS6. Ostatní firmy oproti březnové statistice taktéž pociťují mírný pokles, kde největší (2,1 %) je znát u skomírajícího RIM.

Z pohledu výrobců je to obdobné a žádné velké změny nenastaly. Minimální růst můžeme zaznamenat u HTC a také Applu, kde hodnota vzrostla o 1,9 %. Významné posuny se očekávají spíše na období září a října, kde většina výrobců vypustí do prodeje své nové vlajkové lodě, jako je čerstvý Note II od Samsungu či chystaný iPhone 5 od Applu. Uvidíme tedy za dva měsíce, nechme se překvapit.

Zdroj: Engadget.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat