Sony Xperia P získala cenu EISA, jde na to ekologicky

Sony Xperia P získala cenu EISA, jde na to ekologicky 2012-8-17

Je to pomalu tradice, ale věřte nebo ne, Sony Mobile, tehdy Sony Ericsson, opět získává cenu v asociaci European Imaging and Sound Association, zkráceně EISA. Za tradici se to dá považovat, jelikož od roku 2008 do nynějška vyplňuje příčky v této soutěži. Počínaje Sony Ericssonem W980i v kategorii hudební telefon a konče Sony Ericssonem Xperia arc v kategorii fotomobil. Takhle pokračuje i Sony Mobile, který si letos odnesl cenu „Evropský zelený smartphone“ za model Xperia P.

Čím je výjimečný? Velkou roli hraje technologie WhiteMagic, která napomáhá ke snížení spotřeby energie. Mnozí se děsí slabé baterie o kapacitě 1305 mAh, ovšem výdrž je srovnatelná s ostatními Androidímy telefony o vyšší kapacitě. Dalším faktem jsou použité materiály. V telefonu najdeme minimální množství vzácných, tedy drahých kovů. K vítězství také pomohla dlouhodobá spolupráce v iniciativě GreenHeart. Uvidíme, s čím zaboduje Sony příště.

Zdroj: eisa.eu

KategorieAndroid
Lukáš Vaculík

Technologie mění svět a mění lidi. Zajímám se o dopad technologií na společnost. Zabývám se smartphony, tablety, počítači a podobně. Kromě toho jezdím ve volném čase na kole, občas hraji hry, fotím a píšu články. Pracuji jako technický inženýr pro finskou IT společnost.