reklama

Sony: Nové kamery do smartphonů na podzim

Sony: Nové kamery do smartphonů na podzim
2012-08-21T11:38:18+01:00
• 21. 8. 2012

Již jsme vás informovali o tom, že společnost Sony hodlá udělat menší evoluci u kamer smartphonů. Hlavní novinkou má být možnost natáčení HDR videí. Vše je založeno na zajímavé úpravě samotných senzorů, které mají samozřejmě základní schopnost RGB, ale navíc se jim přidal kanál speciálně pro bílou barvu. Díky těmto změnám budete moci pořizovat fotografie i v nepříliš dobrých světelných podmínkách v kvalitě, o které se nám zatím mohlo jen zdát.

sony-working-on-exmor-rs-sensor-for-rival-smartphones-0

Nová technologie bude známa pod názvem Exmor RS a měla by se objevit již koncem tohoto roku. Ačkoliv v současnosti Sony nabírá menší zpoždění, tak prvních smartphonů se můžeme dočkat možná již na podzim. Dokonce by se měly objevit senzory nesoucí hodnotu 13 MPx, ale běžně se bude objevovat 8MPx senzor.

exmorrs

Na obrázcích výše můžete vidět, jaký je rozdíl v senzorech. Na levé straně je senzor s kanály RGB a na pravé straně vylepšená novinka od Sony Exmor RS. Na snímcích je patrné, že nový kanál pro bílou  velmi vylepšuje samotnou fotografii. Samozřejmě musíme brát v potaz to, že se jedná o senzory pro smartphony, a tak vždy budou mít omezení v podobě velikosti a optiky. Na druhou stranu se jedná o krok lepším směrem, než třeba zvyšování hodnoty megapixelů do závratných výšin.

Zdroj: pocket-lint.com, pocketnow.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim