reklama

Rozhovor

[Rozhovor] iMenu se mění na Spectu a dále se rozvíjí
2013-03-20T12:24:53+01:00
• 7. 8. 2012

Možná si pamatujete, že jsme vám před časem přinesli rozhovor s autory jednoho zajímavého českého startupu. Jednalo se o projekt iMenu, který do českých restaurací přináší interaktivní jídelní lístky skrze tablety iPad. Od té doby se toho hodně změnilo a projekt nabral na obrátkách. Kam se iMenu posunulo a kam do budoucna směřuje?

spectu

Když jsme se s autory Spectu (dříve iMenu), Jakubem Šumanským a Tomášem Zalužasnkým, setkali poprvé, projekt se rozjížděl v několika pilotních restauracích. Nyní je startup součástí akcelerátoru StartupYard a my jsme se jich po delší době zeptali, co je nového. Na naše otázky odpovídal Tomáš Zalužanský.


Naposledy jsme se viděli, když s tebou Dotekománie dělala rozhovor. Od té doby jste se posunuli o velký krok dopředu, ale než se dostaneme k novinkám, můžeme zrekapitulovat, co je to iMenu, respektive Spectu?

Určitě Smile. Spectu je interaktivní jídelní lístek, který je dodáván do restaurací na platformě iPad. Může být umístěný volně, nebo napevno zabudovaný ve stole. Zákazníkům nabízí díky velkým fotografiím naprostý přehled o tom, co si objednávají, a komfort v podobě rychlé a jednoduché objednávky. Restauratérům zase přináší větší efektivitu prodeje a úsporu nákladů, odlišení a jednoduchou editaci jídelního lístku, možnost doplnění zajímavých aplikací (pohled do kuchyně, čtečka novin atd.) a jednoduchý přehled skladu a účetnictví.

Co je u Vás tedy nového? V poslední době jsme mohli zaznamenat hodně novinek. Jak vznikl nový název Spectu?

Primárním důvodem pro změnu názvu produktu je snaha proniknout na ostatní trhy, kde produkty s podobnými názvy jako iMenu již působí. Největší potenciál vidíme u našich západních sousedů, hlavně v Německu a Rakousku. Zálusk ovšem máme i na trh v USA, kde s ohledem na dosavadní zkušenosti a zpětnou vazbu cítíme velký potenciál.

Chystáte optimalizaci iMenu/Spectu pro nevidomé. Jak vás toto řešení napadlo? Vychází to z požadavku některých zákazníků nebo jde o vaší iniciativu jak aplikaci vylepšit?

Od všeho trochu. Objevili jsme, že iPady skrývají pro obsluhu nevidomých neuvěřitelný potenciál. Hodně nám také otevřelo oči, když jsme se sešli s Pavlem Ondrou, který sám je nevidomý a problematikou přenášení technologií do světa nevidomých se zabývá. Vidíme v tomto druhu obsluhy veliké možnosti a rozhodně ho chceme dále rozvíjet.

Spectu je součástí akcelerátoru StartupYard.  Jak vám spolupráce se StartupYardem pomohla? Díváte se na některé věci jinak než dříve?

StartupYard nám v mnoha směrech otevřel oči. Zjistili jsme, že nesmíme stát v našich vizích při zdi a naopak myslet globálně. Najít průsečík mezi zákazníky u nás a zákazníky v cizině a od toho bodu se odrazit v dalším vývoji. S tím je také spojena změna názvu a snaha proniknout na další trhy.

Už vás nebudu dále trápit a položím poslední otázku. Jaké změny a další vylepšení do svého projektu připravujete a kam se chystáte expandovat? Prozradíte čtenářům něco ze svých plánů?

Tak kde začít. Účast ve StartupYardu nás nutí prakticky každý den přicházet s novými nápady a příležitostmi. V blízké době budeme realizovat zatím naší největší zakázku na 20 iPadů v Českých Budějovicích, plánujeme aplikaci na telefony, nebo jsme nedávno natočili naše první produktové video. Zbytek si zatím necháme pod pokličkou.

Díky za rozhovor a hodně štěstí do budoucna…


Na závěr se ještě můžete podívat na rozhovor, který vznikl na konci minulého roku:

reklama
reklama

Matouš Eckert

Zajímám se o moderní technologie, telefony, tablety, internet a vše, co se kolem toho točí. Na Dotekománii píšu články, točím pořad Na Dotek a seriál Windows Phone Apps. Mimo svého pisálkovství stále ještě studuji jedno pražské gymnázium.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim