reklama

Qualcomm a bezdotykové ovládání?! videa

Qualcomm a bezdotykové ovládání?! [videa]
2012-08-08T15:30:21+02:00
• 8. 8. 2012

Smartphony a tablety nejsou mezi námi nijak dlouho a ještě nedávno se mnohým nelíbily upatlané displeje. Tento problém bude pronásledovat dotyková zařízení do té doby, dokud někdo nevymyslí samočistící technologii. Postupem času si na to zvykáme, ale některé společnosti chtějí spíše opustit nutnost dotýkat se smartphonu nebo tabletu.

eyesight-gesture-tablet

Již jsme mohli zaznamenat spoustu pokusů o bezdotykové ovládání. Příklady najdeme ve vylepšených smartphonech nebo i v aplikacích, které dokáží využívat technologický potenciál současných smartphonů. Společnost Qualcomm, známý výrobce procesorů, se zřejmě nespokojí s nějakým polovičatým řešením a chce v této oblasti vyniknout.

Ve svých laboratořích pracuje na využití potenciálu svých procesorů a jiných technologií, aby mohla přinést ovládání, které se podobá Kinectu od Microsoftu. Nedávno vypustila na internet dvě videa, na kterých demonstruje svou technologii, jež vám umožní ovládání pomocí ruky, hlavy nebo těla. Tato video si můžete prohlédnout níže.

Jaký záměr sleduje společnost Qualcomm? Je zde vůbec poptávka po podobném ovládání například tabletu? Možná vše nakonec skončí jako doba 3D displejů na smartphonech. Byla to úžasná věc, která se neuchytila a neprodávala se tak dobře, jak se čekalo. Chcete své zařízení ovládat pomocí bezdotykových gest?

Zdroj: engadget.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim