reklama

Překvapivá cena Surface: Opravdu už za 4 tisíce?

Překvapivá cena Surface: Opravdu už za 4 tisíce?
2012-08-16T12:28:07+01:00
• 16. 8. 2012
4

Když Microsoft představil tablet Surface, rozjely se spekulace o jeho ceně. Redmontští totiž cenu neuvedli. Většina odhadů nevěštila Surfacu dobrou budoucnost, jelikož se většinou odhadovaná cena pohybovala hodně vysoko. Nyní se ovšem objevila informace, která toto vyvrací. Bude opravdu stát ARM verze tabletu 4 000 Kč a verze s procesorem Intel 8 000 Kč?

surf

O ceně Surface jsme se bavili i v posledním díle našeho pořadu Na Dotek. Pokud si vzpomínáte, tehdy jsme Surfacu věštili cenu přesahující 10 000 korun u verze ARM s operačním systémem Windows 8 RT a cenu blížící se k hranici 20 000 u verze s čipem Intel a plnohodnotným Windows 8. Jestli by byly tyto ceny konkurenceschopné, to je otázka.

Server Engadget ovšem přišel s nečekanou zprávou. Tablety Surface by se měly prodávat již za 4 000, respektive 8 000 korun. A to, jak račte uznat, již konkurenceschopné zcela jistě je. Bohužel je tu samozřejmě I druhá stránka věci. Tyto informace nejsou ještě úplně oficiální. Podle zdroje Engadgetu dolaďoval poslední detaily uvedení na trh na konferenci TechReady15. Kromě data uvedení – 26. října, ovšem údajně padlo pár slov I o ceně těchto přístrojů.

surf

Uvidíme, jestli se tyto informace portvrdí. Je asi jasné, že tato cena je natolik nízká, že by musel Microsoft zařízení dotovat a spoléhat na to, že se investice vrátí v podobě plateb za obsah. Zase tak nepochopitelné by to ovšem nebylo. Microsoft potřebuje Windows 8, a zvláště tablety s ním, dostat mezi lidi a toto by mohla být cesta. Dokážu si představit, že se Surface za tuto cenu bude prodávat například půl roku, a potom už všechno Microsoft nechá na svých partnerech v podobě výrobců hardwaru.


Za kolik byste si koupili Surface vy? Pokud by se ceny potvrdily, daly byste přednost Surfacu před Nexusem 7, Asusem Infinity či Apple iPad?

Podělte s námi o své názory v diskuzi…

reklama
reklama

Matouš Eckert

Zajímám se o moderní technologie, telefony, tablety, internet a vše, co se kolem toho točí. Na Dotekománii píšu články, točím pořad Na Dotek a seriál Windows Phone Apps. Mimo svého pisálkovství stále ještě studuji jedno pražské gymnázium.

Komentáře

Michael Bohacek

16. 8. 2012, 20:07

Ne raději si koupím iPad než surface za 4ku Windows 8 se mi ani trochu nelíbí zkoušel jsem to s ním 4 dny a doufám že ho zase dlouho neuvidím

Teoreticky ano, já jen popisoval svou zkušenost s Win tabletem. Osobně by se mi líbil dual tablet s jedním ARM a jedním x86 CPU + Win 8 na doma a Android/iOS na cesty.

tak app na dotyk by meli prijit s W8 ne?

Tablet v Woknama je fajn věc, sám jsem měl jeden kousek od Archosu. Bylo super, že si na tom člověk pustil Photoshop, malování, Chrome…prostě full PC. Problém byl, že tam nebyly žádné app udělané pro dotyk. Takže na vážnější věci super, ale pro obyč konzumaci obsahu bych volil iPad nebo nějaký stroj s Androidem.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim