reklama

Mobilní Youtube s reklamou !

Mobilní Youtube s reklamou !
2012-08-22T20:33:23+01:00
• 22. 8. 2012
2

Youtube netřeba představovat, všichni jej známe a mnozí z nás jej používají ke sledování oblíbených videí nebo přímo k tvorbě. I Dotekománie má svůj Youtube kanál, ale to zajisté víte. Nyní se objevila celkem žhavá novinka, která se dá velmi jednoduše popsat. V mobilní aplikaci Youtube se začnete setkávat s reklamou na začátku videa.

skippable-ad-portrait-screenshot-2

Google se rozhodl po delší době testování přinést možnost monetizace (zpeněžení) videí i do mobilní aplikace pro Android. Již se můžete setkat s reklamou před začátkem videa na běžné webové verzi, kterou můžete přeskočit po několika sekundách. Stejný způsob bude dostupný i v mobilní aplikaci.

Už vás slyším, jak nadáváte, proč musíte trpět reklamu i na mobilu, kde aspoň doposud nebyla. Vysvětlení je jednoduché. Sledování Youtube videí se pomalu, ale jistě, přesouvá z webové verze na mobilní zařízení. Toho jsme si již všimli i u nás, že se vás čím dál více dívá na naše videa z mobilní aplikace Youtube.

Dalším důvodem k tomuto kroku Youtubu je možná i oddělení aplikace pro iOS. Ve verzi systému iOS 6 již nebude nativní a pokud budete chtít nadále sledovat videa, tak si ji budete muset jednoduše stáhnout z App Storu.

Tuto novinku zajisté uvítají tvůrci videí. Pro diváky to bude obnášet maximálně pětisekundové zpoždění. I tak je možná lepší si uvědomit, že z reklam žije hlavně tvůrce, který dostává procenta z příjmu.

Zdroj: youtubecreator.blogspot.co.uk

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

myslim, ze v iOS 6 to nebude s YT zas tak jednoduchy, nativni aplikace toho sice moc neumi, ale zase je prehledna, bez reklam a hlavne umi hrat na pozadi, takze se da streamovat video do apple TV a zaroven treba projizdet safari…

OMFG, kdyby to alespon zbytecne nezralo fup

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim