reklama

MegaFon Mint se srdcem od Intelu

MegaFon Mint se srdcem od Intelu
2012-08-23T15:58:14+01:00
• 23. 8. 2012
4

Není to tak dávno, kdy společnost Intel konečně vstoupila v plné síle na trh smartphonů. Bohužel jsme prozatím nemohli vidět moc mobilů s procesory Medfield, ale nyní se v Rusku objevil nový model s Atomem v těle.

image

Novinka je nabízena skrze tamějšího operátora MegaFon pod jeho vlastní značkou. Plným názvem se mobil jmenuje MegaFon Mint a je vybaven jednojádrovým procesorem Atom Z2460, jehož taktovací frekvence je 1,6 GHz. Ačkoliv se jedná pouze o jednojádro, Intel již dokázal, že dokáže držet krok s konkurencí. V dnešní čtyřjádrové době to již nemusí být přesné a spíše od Intelu očekáváme novější dvoujádrové verze.

Smartphone Mint obsahuje také grafiku, která disponuje frekvencí 400 MHz a podporuje videa s rozlišením 1080p. Do výbavy novinka dostala 8MPx kameru, která je schopna pořídit 10 snímků za sekundu. Displej má úhlopříčku 4.03 palce, ale o rozlišení zatím nepadlo ani jedno slovo. Můžeme pouze spekulovat, že se nebude jednat ani o HD.

Bohužel také nevíme, jaká verze systému Android je obsažena ve smartphonu Mint. Dle fotografií můžeme pouze soudit, že prostředí je založeno na SPB Mobile Shell. Koncová cena byla stanovena na 550 dolarů, a tak asi nebude hitem, jelikož za tuto sumu můžete sehnat lépe vybavené mobily. Zřejmě se Mint neobjeví jen tak u nás, ale možná si nakonec najde cestu do Evropy s jiným názvem.

Zdroj: theverge.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Yandexshell jsem našel jen v Ruštině, škoda.

Telefon má rozlišení 1024×600, 1GB operační paměti, 16 GB interní paměti a systém je Android 2.3. Aktuální cena je 17.990 rublů, tj. 11.221 Kč.

locomachine

24. 8. 2012, 0:41

Společnost SPB Software House koupil už před časem Yandex. Launcher na fotce je bezplatný Yandexshell. ;-)

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim