reklama

Letní soutěž o linuxový telefon: další informace

Letní soutěž o linuxový telefon: další informace
2012-08-03T12:50:00+02:00
• 3. 8. 2012

Na webu Openmobility vyšel článek, který doplňuje informace k právě probíhající letní soutěži, o které jsme vás již, jako jeden z mediálních partneru, informovali. Představuje také první tři soutěžní aplikace. Pojďme se tedy podívat, co se chystá.

Openmobility-134607

Na webu Openmobilit se objevilo několik otázek a odpovědí – budeme citovat:

  • Je možné účastnit se se stejnou aplikací i další soutěže? ANO. Rozhodli jsme se, že to umožníme pod podmínkou, že v případě výhry ve více soutěžích výherce přijme ocenění jenom jednou. Autor aplikace nám tyto informace musí sdělit.
  • Je možné účastnit se soutěže i mimo Českou Republiku? ANO, toto možné je. Vyhlášení soutěže proběhne na konferenci Linux Days v Praze. Preferujeme předání ceny na místě. V případě, že to nebude možné, tak pošleme cenu poštou. Všem účastníkům doporučujeme, aby přišli i na konferenci (konference má program i v angličtině).
  • Je možné přihlásit do soutěže více aplikací. ANO.

Organizátoři také upozorňují, že přihlášku je nutné podat do 31. září 2012 a do 1. října (tedy ihned po limitu přihlášení) je nutné odevzdat alespoň beta verzi aplikace. Na rozhodnutí a vytvoření aplikace máte tedy zhruba 2 měsíce.

Následuje fáze, kdy dojde k testování a hlášení chyb ve vašich aplikacích. Testeři pak napíší zhodnocení a recenzi testovaného soutěžního příspěvku. Texty projdou schvalováním a korekturou a následně budou postupně vydány na serveru Openmobility.cz. Vítězem soutěže se pak stane ten, kdo získá od poroty, složené z organizátorů, sponzorů, mediálních partnerů a recenzentů, nejvíce bodů. Drobné věcné ceny mohou vyhrát také recenzenti aplikací.

Nyní tedy k samotným aplikacím. Jak jsme již zmínili v úvodu, aktuálně jsou přihlášeny tři aplikace. Jejich popis si dovolíme převzít přímo z webu Openmobility.cz.

Matus Talcik – ownCloud Mobile Sync client

repozitář: https://github.com/MatusT/ownCloudMobileSync
domovská stránka: –
ovi store: –

Cílem aplikace je synchronizace dat z telefonu se službou ownCloud. Jedná o službu, která umožňuje ukládat kontakty, sdílet fotky a další soubory. Hlavní výhodou této služby je, že je možné ji nainstalovat na vlastní server. Lze předpokládat, že bude možné synchronizovat všechno, co ownCloud umí.

Anand Bibek – DoMee

repozitář: https://github.com/anandbibek/domee
domovská stránka: http://projects.developer.nokia.com/domee/wiki
ovi store: http://store.ovi.com/content/296739

Tento program se snaží jednoduchým způsobem spravovat seznam úkolů uživatele.

Michal Tóth – Kimu Mobile

repozitář: https://projects.developer.nokia.com/svn/KimuMobile
domovská stránka: http://projects.developer.nokia.com/KimuMobile
ovi store: –

Kimu Mobile je port bakalářské práce “Kolaborativní interakce mezi uživateli ve virtuální 3D scéně” (Kimu zkráceně) z PC na mobilní platformu Meego. Kimu se soustřeďuje na vesmírné souboje v malé aréně, plné smrtících překážek. Hráči bojují mezi sebou a proti počítačovým protivníkům s použitím vlastní vesmírné lodi vybavené zbraněmi a štíty. Hráči mohou sbírat i speciální bonusy, poskytující různé výhody.

Pokud se rozhodnete soutěžit, určitě se podívejte na článek, který soutěž oznamoval a také na doplňující článek. Držíme palce všem zúčastněným – ať už jako vývojáři, nebo jako testeři a recenzenti.

reklama
reklama
reklama
Samsung Galaxy Note10

Václav Pavlín

Neuvěřitelně komunikativní ajťák, který od mala smolí všelijaké texty. Začalo to vlastními stránkami, po kterých následoval blog. Relativně nedávno se objevila síť Google+, kde ho teď většinu času zastihnete, jak sdílí zajímavé příspěvky nebo píše o komunikaci. Aktuálně si k tomu přibral ještě korektury a psaní článků pro Dotekománii.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim