reklama

Kompletní záloha Androidu: jde to i bez rootu

Kompletní záloha Androidu: jde to i bez rootu
2012-08-27T10:40:15+01:00
• 27. 8. 2012
6

Když jste doposud chtěli udělat kompletní zálohu systému, byli jste odkázáni na odemčení boatloaderu a na root. Nyní přichází nadějný nástroj, který by vše mohl změnit.

Android-backup

Jeho název je Ultimate Backup Tool a jeho hlavní náplní je vytváření kompletní zálohy systému Android bez nutnosti odemčení boatloaderu a rootu. Jsou zde samozřejmě podmínky, které musíte splnit. První z nich je, že musíte mít Android ve verzi 4.0 ICS a povolené USB ladění. Nic víc nepotřebujete. Nejenže můžete vytvořit zálohu systému v několika režimech, ale můžete jej také obnovit.

v7eumc5f

Prozatím není na XDA fóru dostatek reakcí, takže nevíme, jestli funguje na každém smartphonu nebo tabletu. Byl testován pouze na Galaxy Nexusu. Možná je dobré doporučit, abyste vyčkali s testováním této novinky, aspoň dokud nebude více prověřena. Sám autor reaguje na posty a tento velmi slibný nástroj postupně vylepšuje.

Zdroj: xda-developers.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Tak právě taky zkouším na mé Xperii P…ale nějak se mi nedaří..Může někdo zmínit v krátkosti postup?Stáhul jsem si UBT 1.1..po spusteni mi to v prikazovem radku nalezne zarizeni,coz je OK…Ale pak si nejsem jisty,zda pri prvnim pouziti je nutno spustit volbu ,,1,, (coz je v mem pripade jine,nez zde na screenu,ja mam jako prvni: ,,set patch (do that first)….Díky za radu

Druhá 2 má být 3 :-)

2: ale root bez odemčení bootloaderu šel jenom přes nějakou bezpečnostní chybu, ne?

2: stačí odemknout bootloader a pak jde nabootovat CWM recovery a s tím udělat zálohu NAND.

2. No jo, ale není to právě tak, že k záloze systému je potřeba obojích?

„byli jste odkázáni na odemčení boatloaderu a na root“ – proč mícháte dvě věci dohromady? Odemčení bootloaderu a root jsou dvě na sobě nezásivlé věci. Odemknout bootloader se dá bez rootování a stejně tak root se dá dělat bez odemčení bootloaderu.

Používám a je to bez chyby !!

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim