reklama

Dropbox umožnuje dvoustupňové ověřování

Dropbox umožnuje dvoustupňové ověřování
2012-08-27T09:41:28+01:00
• 27. 8. 2012
3

Google umožnuje dvoustupňové ověřování, pokud se bojíte, že by někdo mohl získat přístup k vašemu účtu. Nyní tuto službu nabízí i cloudové úložiště Dropbox a zajímavostí na tomto je fakt, že se nejedná o nic nového. Nepotřebujete specializovanou aplikaci nebo jiné řešení.

image

Pokud již používáte ověřování u Googlu skrze aplikaci Authenticator, tak tento způsob znáte. Jediné, co musíte udělat, abyste mohli mít dvoustupňové ověřování u Dropboxu, je navštívení stránky dropbox.com/account/security. Následně přejděte na možnost “Account sign in” a zvolte Two-step verification. Celým procesem vás provede jednoduchý návod, který zvládne každý.

image

Vyzkoušel jsem to a v návodu jsem si zvolil ověřování skrze aplikaci na smartphonu. Následně jsem byl požádán, abych použil nějakou aplikaci pro ověřování. Dropbox podporuje následující:

image

Screenshot_2012-08-27-07-00-59

Jelikož používám řešení od Googlu, tak jsem naskenoval QR kód a po sléze se přidal další účet do Authenticatoru. Nyní stačí tento kód opsat, pokud se budu chtít přihlásit ke svému Dropbox účtu.

image

Jak můžete vidět, tak je zde volba “Trust this computer”, která vám umožňuje natrvalo vypnout pro daný PC tento způsob ověřování. To můžete povolit třeba na domácím PC / NB a již po vás nebude vyžadovat heslo z aplikace. Pokud ztratíte mobil, nebo vám ho někdo ukradne, tak je tu stále možnost dostat se k vašemu účtu. K tomu slouží speciální záchranný kód, který byste si měli uložit na bezpečné místo.

Account - Dropbox-070200

Vše funguje velmi dobře a cením si toho, že se Dropbox vydal cestou již existujícího systému ověřování.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Díky pane :) Moc jsi mě pomohl, už to frčí

Ja to tam taky nemel prihlasil jsem se a pak sel na link http://www.dropbox.com/try_twofactor a pak se tam obevila ta volba.

Nevím, já tam prostě tu možnost v nastavení nemám. Vidím pouze položku změnit heslo.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim