reklama

In-Door navigace od Nokie, Samsungu a 20 dalších

In-Door navigace od Nokie, Samsungu a 20 dalších
2012-08-29T09:06:56+01:00
• 29. 8. 2012

Před nějakou dobou byla založena nová aliance s názvem In-Location Alliance, jejíž hlavním úkolem bude vyvíjení navigace uvnitř budov. Samozřejmě můžete namítat, že již něco podobného existuje v řešení od Googlu. Dokonce se v tomto směru chtějí angažovat Microsoft a Apple s vlastním řešením. Nová aliance míří ale dál než současný leader Google.

Location-aware-apps

In-Location Alliance čítá celkem 22 společností a včele jsou Nokia, Samsung, Sony Mobile a Qualcomm. Jejich cílem je vytvoření nového standardu i na úrovni technologie, díky čemuž se budeme moci přesně navigovat uvnitř budov.

Ale není to pouze o lokaci a přesné navigaci. Například Broadcom již vyvinul speciální čip, který bude součástí nového standardu. Dalším cílem je razantní snížení spotřeby při pohybu uvnitř budov. Současné technologie nešetří baterii, a tak by tato novinka mohla být úspěšná. Zdá se, že nový standard bude podpořen technologiemi Bluetooth 4.0 a Wi-Fi.

In-Location Alliance si slibuje od nového standardu velmi přesnou navigaci v budovách, která by mohla i pomáhat při záchranných pracích anebo jednoduše pomoci k nalezení produktu v obchodních domech. Možnosti ve využití jsou téměř neomezené a možná se dočkáme i velmi cílené reklamy.

Příklad: Na mobilu se zobrazí zpráva: “Otoč se, je tam velmi dobrá nabídka obuvi.”

Samozřejmě jsem příklad přehnal, ale zjevně i tento sektor potřebuje nějaký standard, který budou moci využívat i jiné firmy nebo jiné subjekty. Prozatím ještě neexistuje řešení, které můžeme vyzkoušet, ale ještě tento rok hodlají spustit pilotní projekt. S následnou implementací a větším rozšířením se můžeme potkat v roce 2013.

Zdroj: androidauthority.com, techradar.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim