reklama

Super-tablet od Qualcommu–extrémní výkon za těžké peníze

Super-tablet od Qualcommu–extrémní výkon za těžké peníze
2012-07-25T09:03:50+01:00
• 25. 7. 2012

V současnosti můžeme sledovat těžký souboj na poli tabletů. Již co nevidět se do této války o zákazníky zapojí i Microsoft s Windows 8 a Windows 8 RT, ale existují zde i jiní hráči, kteří chtějí jen demonstrovat svou sílu. Dobrý zástupcem je společnost Qualcomm, která většinou stojí jen za hardwarovými součástkami v mobilech a málokdy od ní můžeme vidět nějaké kompletní zařízení. Většinou se jedná jen o technologická dema, ale tentokrát představila vývojářský tablet za 1300 dolarů.

snapdragon-s4-pro-apq8064

Za tuto cenu dostanete především nadupaný tablet, který je zaměřen na výkon. Displej má úhlopříčku 10.1 palce a rozlišení 720p. Interní paměť se zastavila na 32 GB a nemůže chybět slot na microSD. Samozřejmostí je Android 4.0, ale ve zbytku specifikací je již neuvěřitelný. Tablet disponuje 2 GB RAM a pokročilou grafikou Adreno 320. Zřejmě se bude jednat o první tablet, který má zadní kameru s 13 MPx, přední má “pouze” 2 MPx. Největším trhákem je samotný procesor S4 APQ8064 se čtyřmi jádry a taktem 1.5 GHz. Jako bonus navíc dostanete 7 mikrofonů, zřejmě pro prostorový záznam zvuku.

snapdragon-s4-pro-apq8064-mdp

Opravdu uchvacující specifikace za celkem vysokou cenu, ale připomínám, že se jedná o vývojářský tablet. Qualcomm si jej velmi cení, a to především jeho výkonu. Proto jsou dnes známy výsledky z benchmarků, na které se můžete níže podívat.

Qualcomm-Mobile-Developer-Tablet-Benchmarks-635x358

Z těchto hodnot můžeme usoudit pouze jednu věc. Qualcomm vyvinul nejvýkonnější tablet na trhu, ale co to přinese zákazníkům? Kdy budeme moci vídat první tablety s touto výbavou za přijatelnější cenu? Co se týče procesoru Snapdragon S4 Pro, objevíme jej zřejmě na konci tohoto roku v heigh-endových smartphonech a tabletech.

Zdroj: phandroid.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat