reklama

Spor Apple vs. ProView o značku iPad vyřeší 60 mil. dolarů!

Spor Apple vs. ProView o značku iPad vyřeší 60 mil. dolarů!
2012-07-02T14:56:49+02:00
• 2. 7. 2012

Čínský soud dnes oznámil, že kalifornská společnost Apple se s firmou ProView, která je vlastníkem značky iPad v Čině, dohodla na finančním vyrovnání ve výši 60 milionů dolarů. Z toho vyplývá, že by se Apple v nejbližší době mohl dostat se svým nejnovějším iPadem na jeden z největších trhů na světě. Tím by se i razantně zvýšil celkový počet prodaných zařízení.

Apple nebude mít problémy se splácením tak vysoké částky, i když společnost ProView tvrdila, že v roce 2009 platila za ochrannou známku pouhých 55 tisíc dolarů, jelikož čínská ochranná známka nebyla v té době zahrnuta do dohody o převodu dalších mezinárodních práv jejími právními zástupci.

Pokud se vrátíme na samotný začátek, tak tento spor se táhne od dubna tohoto roku. V květnu přinesl jeden čínský deník, že firma ProView odmítla vypořádání ve výši 16 milionů dolarů. Úředníci v tu dobu hledali v sídle firmy 400 milionů dolarů, které dlužili svým věřitelům a několika předním čínským bankám. Věřitelé poté vyhlásili konkurz a následnou likvidaci. Čili ani nynějších 60 milionů dolarů zřejmě nebude východiskem pro záchranu této společnosti.

Zdroj: Appleinsider.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 9 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim