reklama

Spor Apple vs. ProView o značku iPad vyřeší 60 mil. dolarů!

Spor Apple vs. ProView o značku iPad vyřeší 60 mil. dolarů!
2012-07-02T14:56:49+01:00
• 2. 7. 2012

Čínský soud dnes oznámil, že kalifornská společnost Apple se s firmou ProView, která je vlastníkem značky iPad v Čině, dohodla na finančním vyrovnání ve výši 60 milionů dolarů. Z toho vyplývá, že by se Apple v nejbližší době mohl dostat se svým nejnovějším iPadem na jeden z největších trhů na světě. Tím by se i razantně zvýšil celkový počet prodaných zařízení.

Apple nebude mít problémy se splácením tak vysoké částky, i když společnost ProView tvrdila, že v roce 2009 platila za ochrannou známku pouhých 55 tisíc dolarů, jelikož čínská ochranná známka nebyla v té době zahrnuta do dohody o převodu dalších mezinárodních práv jejími právními zástupci.

Pokud se vrátíme na samotný začátek, tak tento spor se táhne od dubna tohoto roku. V květnu přinesl jeden čínský deník, že firma ProView odmítla vypořádání ve výši 16 milionů dolarů. Úředníci v tu dobu hledali v sídle firmy 400 milionů dolarů, které dlužili svým věřitelům a několika předním čínským bankám. Věřitelé poté vyhlásili konkurz a následnou likvidaci. Čili ani nynějších 60 milionů dolarů zřejmě nebude východiskem pro záchranu této společnosti.

Zdroj: Appleinsider.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim