Microsoft testuje zakřivenou virtuální klávesnici

Microsoft testuje zakřivenou virtuální klávesnici 2012-7-2

Hned po uvedení Windows Phone 8 se začalo mluvit o tom, že Microsoft neodhalil všechny chystané funkce.  Nyní se na internetu objevila fotka napovídající tomu, že Microsoft testuje zakřivenou virtuální klávesnici.

curvedy-keyboard

Vypadá to, že se v nové verzi mobilních Windows dočkáme speciální virtuální klávesnice, která usnadní psaní jednou rukou. Vývojáři Microsoftu zřejmě testují novou klávesnici, kde je několik písmen sdruženo pod jednu klávesu. Nejedná se o klasické uspořádání, které známe ze starších telefonů, ale zaoblená klávesnice je v podstatě upravenou podobou té klasické s QWERTY uspořádáním.

Na obrázku vidíme zmíněnou klávesnici na telefonu HTC Trophy. To by mohlo napovídat tomu, že se dostane i do verze 7.8 a tudíž do starších telefonů.

curvedy-keyboard

Poprvé jsme mohli o novém typu klávesnice “slyšet” při úniku snímku, kde byla zachycena popsaná tabule ve vývojovém centru Microsoftu. Tehdy jsme se dozvěděli, že se pro Apollo chystá nová generace virtuální klávesnice spolu s verzí pro psaní jednou rukou, což se nyní potvrzuje.

Zdroje: WMPoweruser, The Verge

Matouš Eckert

Zajímám se o moderní technologie, telefony, tablety, internet a vše, co se kolem toho točí. Na Dotekománii píšu články, točím pořad Na Dotek a seriál Windows Phone Apps. Mimo svého pisálkovství stále ještě studuji jedno pražské gymnázium.

ade0n12

4. 7. 2012, 15:06:39
reply

carlx: já myslel že se každého telefonu musíte dotknout aby fungoval ?

Petr Louda

3. 7. 2012, 11:09:44
reply

Tak tohle je tedy gól. Tohle bych čekal od apple, ale od MS? Vždyť v podstatě vzali to co tu bylo posledních dejme tomu dvacet let, změnili layout, tzn. místo klávesy 1 (ABC) jako na klasické tel klávesnici, tam mám qwe :-D
Jaké výhody to bude mít oproti klasické tel. klávesnici s číslicema 0-9 a pod nimi písmenka?

Quickill

3. 7. 2012, 10:26:52
reply

Kaacz:
ad 3) Ono to bude dost individualni. Jsem vyvojar, takze pocitac pouzivam velmi intenzivne a stejny nazor jako mas na aero mam ja na KDE4, ktere povazuju za prasarnu nejvetsiho kalibru (zlaty gnome). Kazdemu sedi neco jineho a nejde napsat univerzalni rozhrani, ktere sedi vsem.

totalzer0

3. 7. 2012, 7:38:39
reply

jenom doufám, že už na to má patent

Kaacz

3. 7. 2012, 1:02:11
reply

1) Je třeba doufat, že to udělají i pro leváky.
2) je to zase jiné než na co jsou lidé zvyklí.
3) MS s ergonomií sice experimentuje, ale do výsledku se málo co dostane. Například já po setkání s ergonomií desktopu KDE4 se již nemůžu vrátit k Win7 Aero, protože to je ergonomická tragedie.

lister0

3. 7. 2012, 0:06:02
reply

MS vždycky experimentoval s ergonomií a tohle může být zajímavé, když se to nepose.e.

carlx

2. 7. 2012, 18:23:53
reply

Krasa, krasa… Jestli to bude funkcni, tak to bude dalsi duvod zahodit nedotykovy telefon.