reklama

Omron přemění smartphone v jednoduchou termokameru

Omron přemění smartphone v jednoduchou termokameru
2012-07-17T10:00:23+01:00
• 17. 7. 2012
7

Vědci ve společnosti Omron vyvinuli infračervené teplotní čidlo D6T, které je zatím možné připevnit na smartphone, ale cílem je jeho plná integrace do těla telefonu. Prostřednictvím aplikace se data z čidla spojí s obrazem z integrovaného fotoaparátu a vznikne tak jednoduchá termokamera – rozšířená realita s orientační informací o teplotě okolních objektů.

omron-MEMS

Následně bude stačit mobilem zamířit a na displeji se zobrazí barevná škála informující o teplotě objektu. Tato novinka zvládne detekovat i lidi nebo pohybující se objekty. Na videu uvidíte, že k profesionální termokameře má tohle řešení daleko, ale to je vývoj, někde se začít musí…

Myslíte si, že je potřeba něco podobného vyvíjet? Je to zbytečnost, nebo se vám tahle novinka líbí?

Zdroj: ubergizmo.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

6. KarelD10(ověřeno) 20. 7. 2012, 13:02
A co tak Hacking WIFI WEP a WPA?
http://pc.bazos.cz/inzerat/17270545/WIFI-24-Hacking-WEB-a-WPA-klice-SPECIAL-ED.php

Dnes rano jsem si jeden kousek koupil v Přerově osobně a čumím že jde WEP klíč rozluštit za 3,5 minuty … mazec hned jsem menil na WPA a to taky odzkouším

Mně to asociovalo situaci v práci, kdy na mě kolegyně lila tvrdé vulgarity, protože jsem si v kanceláři dovolila přes víkend vypnout topení. Podotýkám, že v pondělí ráno jsem přišla do kanclu první a bylo tam 18 stupňů a protože jsem věděla, jaké mám kolegyně, zatopila jsem, přestože mě bylo i v těch 18 celkem teplo. Optimálně. Kolegyně přišla, zavřela dveře, začala na mě ječet do dámských přirození a zatopila na nějakých 24- 26st. Celsia. Já byla tak obrovsky splavená, zpocená, ospalá, nesoustředěná a navíc mi lékařka ještě řekla, že asi budu mít i mírný problém s termoregulací, který souvisí s mou nemocí. No, kdybych měla podobný mobil, zašla bych do vedlejší kanceláře, nechala se tam někým vyfotit v tričku právě touto aplikací a měla bych důkaz na to, jak upečená jsem a že i blbbec se dovtípí, že obléct se dá, ale svléct už víc ne. Ale ono to bylo celé o šikaně, takže asi není moc co řešit. Ale mít takovou aplikaci, nepřišla bych o práci já, ale ona. Celkem zásadní. Jak je propracovaná šikana, tak by měly být i technologie.

Další důkaz o tom, že energetický průkaz budovy bude jen další tahání peněz z lidí, kdo bude chtít, bude si vyzařování tepla z budov moci zjistit sám smartphonu.

_Swordfish_

20. 7. 2012, 9:49

Zase o kousek blíž pořádnému trikodéru.
Android Dat by měl radost :)

Mimochodem doufám že to umí i bodově měřit teplotu a nezobrazuje to „jen“ barevné obrázky.

je mně v baráku zima, vylezu ven, zamířím na dům a hned vidím – děcka v pokoji zase nezavřely ventilačku! :-)

LiberaleMiguel

20. 7. 2012, 8:46

vidim hezkou holku, usmeju se na ni, namirim na ni telefon a hned vidim jestli se ji ze me zapalujou lytka :D

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim