reklama

Kindle Fire 2 bude zřejmě představen v Q3 2012

Kindle Fire 2 bude zřejmě představen v Q3 2012
2012-07-09T09:29:34+01:00
• 9. 7. 2012
1

Ještě před rokem jsme očekávali válku tabletů, kde na jedné straně byl iPad a na druhé všechny ostatní modely. Bohužel jsme se jí nedočkali a prakticky stále čekáme na správné rivaly. V tomto případě mluvíme spíše o sedmipalcovém segmentu tabletů. Letos se sice objevují desetipalcová zařízení, které mohou konkurovat iPadu, ale čas ukázal, že se válka přesouvá na menší modely. Králem sedmipalcového trhu je asi Kindle Fire společnosti Amazon, který zahýbal trhem.

amazon-kindle-fire111

Nyní se začínají proslýchat první informace o nadcházející generaci, která zatím nese název Kindle Fire 2. Jako obvykle můžeme očekávat zlepšení hardwarových specifikací, ale prozatím se třeba ještě nemluví o procesoru nebo grafickém výkonu. I tak některé informace napovídají tomu, že dojde k razantnímu zlepšení a výkon půjde nahoru.

Novinka by měla být hlavně tenčí a lehčí pro pohodlnější nošení. Amazon se zřejmě rozhodl klást důraz na displej, který by měl projít úplnou modernizací. Původní Fire měl rozlišení displeje 1024 x 600 pixelů. U dvojky se tato čísla zvednou na 1280 x 800 pixelů, přičemž hustota se zvedne na 216 ppi. Z toho se dá usoudit, že dojde i ke změně poměru stran. K těmto změnám má přibýt i zabudovaná kamera, zřejmě pro videohovory.

Nexus-v-Fire

Amazon se nyní musí činit, aby si obhájil své místo v sedmipalcovém segmentu tabletů. V současnosti má konkurenci v podobě tabletu Nexus 7, na kterém Google, na rozdíl od Amazonu, neprodělává. Dokonce se mluví o tom, že výrobní náklady Nexus 7 jsou pro Google kolem 184 dolarů. Bohužel pro Amazon se zřejmě chystá i menší verze iPadu mini. Kdo na konci tohoto roku zvítězí v této velikosti tabletů?

Zdroj: allthingsd.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

mam nasetrino….

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim