reklama

FlashPunk – Engine pro nostalgické 2D plošinovky a jeho cesta na Android

FlashPunk – Engine pro nostalgické 2D plošinovky a jeho cesta na Android
2012-07-13T11:15:23+01:00
• 13. 7. 2012

Velká část dnešních už skoro vyrostlých hráčů pravděpodobně začínala na již náležitě „old-schoolových“ 2D plošinovkách s osmibitovou grafikou, zvuky a pořádnou dávkou zábavy. Jedním z enginů podobných her je FlashPunk pracující na Flashi, který byl úspěšně portován na Android.

FlashPunk je open source software, který mohou vývojáři využít k vytvoření 2D flashových androidích her. Port zatím není úplně dokonalý a vyžaduje ještě hodně optimalizace a také podporu více rozlišení a velikostí displejů. I přes tyto nedostatky jsou vytvořené hry perfektně hratelné. Tvůrce tohoto portu veřejnosti zpřístupnil nejen zdrojové kódy, ale i jednoduchou demo hru.

Vše potřebné můžete stáhnout z těchto odkazů:

Hry vytvořené pomocí tohoto softwaru sice nikdy nebudou vypadat jako Dead Trigger nebo Shadowgun, ale mohou mnohým přinést pocit příjemné nostalgie.

Zdroj: Reddit

reklama
reklama

Petr Plachý

Blázen do mobilního života, Androidu, Google a HTC. Fanatický anti-fanatik marně se snažící o rozšíření objektivity. Na Dotekománii si od něj většinou počtete o Androidu, soudech, patentech a hrách. Také jej můžete nalézt na FI Masarykovy Univerzity, kde svadí nekonečný boj o vývojářskou budoucnost.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim