Feel UX skin pro Android od Sharpu[video]

Feel UX skin pro Android od Sharpu[video] 2012-6-20

Mnoho z vás by nejraději vidělo na každém smartphonu čistý operační systém bez jakýchkoliv zbytečností. Bohužel výrobci mobilů s Androidem jsou jiného názoru. Asi nejznámější je TouchWiz nebo Sense. V jednoduchosti řečeno, jsou to předělané launchery, které navíc jsou doplněny o některé funkce, které nenajdete standardně v čistém Androidu. Někdy je problém poznat, jestli je systém ve verzi 2.x nebo 4.x. Sharp se rozhodl pro ještě větší zásah a představil Feel UX.

image

Za novým skinem stojí také designová společnost Frog, která si nechala opravdu záležet a nový skin ve Vás může vyvolat dojem, že se nejedná o Android. Kompletně šli jinou cestou a nenajdeme v něm běžnou předělávku hlavních ploch a následně i menu. Naštěstí se nejedná jen o změnu barviček a ikon. Feel UX se chce  odlišit a přináší i jiný způsob ovládání smartphonu.

image

image

Skoro by se dalo říci, že se nechali inspirovat Metrem z Windows Phone, ale dodali mu to, co nikdy mít nebude. Obsahuje plochu pro widgety z Androidu, samostatný panel pro aplikace a následně i panel pro zkratky. I ovládání se trochu změnilo a je spíše intuitivní. Zásahem prošla i zamykací obrazovka. Nyní se již podívejte na první video, kde je v rychlosti tento nový skin představen.

Feel UX je zatím určen pro smartphony série Aquos a bude dostupný zatím jen na japonském trhu.

Zdroj: frogdesign.com

KategorieAndroidČlánky
Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.