reklama

Ohebné displeje nebudou z plastu, ale ze skla

Ohebné displeje nebudou z plastu, ale ze skla
2012-06-05T07:24:11+01:00
• 5. 6. 2012
2

Opět tu máme novinku ze světa displejů. Minule jsme vám představili průhledný displej, který disponuje dotykovou vrstvou z obou stran. Zatím se však jedná o hudbu budoucnosti. Ještě před průhlednými displeji se objeví ohebné. Za poslední roky jsme viděli několik prototypů od Samsungu a dokonce se proslýchá, že Korejci letos představí první mobil s ohebným displejem. Nyní představila svou technologii společnost Corning.

image

Možná vám název firmy nic neříká, ale o jejím produktu Conring Gorilla Glass jste zajisté slyšeli. Jedná se o speciálně upravené sklo, které se vyznačuje obrovskou pevností. V současnosti můžeme vidět druhou generaci této technologie na Samsungu Galaxy S 3. Nyní Corning představil ohebné sklo Corning Willow Glass. Ano, slyšíte dobře. Jedná se o sklo, ne o plast. Takže mobily s ohebným displejem nebudou čistě z plastu, ale díky této novince bude displej stále ze skla.

corning-willow

Willow Glass opět slibuje odolnost, tenkost, ale hlavně ohebnost. Pokud se podíváme na tloušťku tohoto skla, bavíme se o 100 mikronech, což je tloušťka papíru. Výroba neprobíhá nijak standardně lisováním, ale připomíná spíše právě výrobu papíru. Sami se podívejte na promo video.

S touto novinkou se zřejmě nebudeme setkávat jen u displejů. Může se klidně objevit i v solárních článcích, ovšem zůstaňme u zobrazovacích panelů. Willow Glass budeme moci najít v kombinaci s LCD nebo OLED, dokonce zvládne i dotykovou vrstvu. Vše to zní úžasně a, jak jsme u produktů Corning zvyklí, máme se na co těšit. Odolnost skla, ohebnost plastu a jednodušší výroba, jelikož sklo se dá zpracovávat při teplotě do 500 °C.

V současnosti Corning rozeslal vzorky několika výrobcům a nám nezbývá nic jiného, než čekat, jestli první ohebný smartpohone bude mít displej s Willow Glass.

Zdroj: engadget.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Třeba se konečně dočkáme něčeho takového: http://www.coroflot.com/maxborhof/Foldable-mobilephone/1 :P

Já jen doplním že v současnosti můžeme vidět druhou generaci Gorilla Glass 2 nejen na Samsungu Galaxy S III, ale samozřejmě i na jeho konkurentovi HTC One X. Jinak si myslím že v oblasti displejů se máme ještě na co těšit. Já osobně se již těším na Full HD displej v mobilu které představilo LG a zajisté se i ostatní značky budou k tomuto trendu pomalu přidávat.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim