reklama

Druhá keynote na Google I/O

Druhá keynote na Google I/O
2012-06-29T08:50:33+02:00
• 29. 6. 2012

Pokud vás minula keynote ze druhého dne na Google I/O, rádi vám zprostředkujeme přednesené informace, které se týkají mobilního světa. O Androidu a novém zařízení s názvem Nexus byl sice první den, ale ani v tom druhém nebyli uživatelé mobilních zařízení ošizeni.

Google se v této prezentaci zaměřil především na konkurenční produkty společnosti Apple. Dostalo se nám představení dvou aplikací, které byly zatím výsadou Androidu. Nyní budou dostupné i pro majitele zařízení s iOS.

První aplikací je prohlížeč Chrome. Kdo má možnost ho používat, ví, že se jedná asi o nejlepší prohlížeč pro zařízení s Androidem. Je rychlý, stabilní a nabízí perfektní propojení se svým desktopovým kolegou. V mobilním prohlížeči tak vidíte nejen své záložky z desktopu, ale i otevřené karty. Nyní je dostupný i pro platformu iOS v jejím obchodě AppStore.

Chrome pro iOS nabízí podobnou (stejnou) funkcionalitu jako Android verze, což je super. Problém ovšem je, že je postaven nad stejným jádrem jako Safari, které je v iOS standardní. Safari má navíc ohromnou výhodu v tom, že je může využít Nitro JavaScript Engine, který podstatně zrychluje práci s webovými stránkami. Toto Google v Chromu udělat nemohl, takže podle benchmarku Sunspider je Safari až 4x rychlejší než Chrome. Je tedy jen na vás, zda upřednostníte rychlost, nebo užitečné funkce.

Druhou aplikací, která byla na Google I/O představena ve verzi pro iOS je cloudová služba Google Drive. Zatím byla (z mobilních OS) dostupná pouze pro Android. Aplikace pro iOS vám nyní umožní prohlížet, stahovat, nahrávat a sdílet soubory ve vašem úložišti Google Drive.

Dokumenty není možné přímo upravovat. Pokud budete chtít upravit například textový dokument Google Docs, otevře se vám v Safari a úpravy musí proběhnout přes webové rozhraní. Google Drive v iOS také nabízí šikovné vyhledávání, které vám najde hledané výrazy nejen v Dokumentech, ale také v obrázcích či souborech PDF.

Tím novinky týkající se mobilních zařízení skončily. Google se ještě nějakou chvíli věnoval Chrome OS a aktuálním možnostem webových aplikací.

Zdroj: Ars Technica (Chrome), Ars Technica (Drive)

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Václav Pavlín

Neuvěřitelně komunikativní ajťák, který od mala smolí všelijaké texty. Začalo to vlastními stránkami, po kterých následoval blog. Relativně nedávno se objevila síť Google+, kde ho teď většinu času zastihnete, jak sdílí zajímavé příspěvky nebo píše o komunikaci. Aktuálně si k tomu přibral ještě korektury a psaní článků pro Dotekománii.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat